banner39

Açlık grevindeki aile Demirtaş'la görüşmek istiyor

PKK'nın elindeki çocuklarının iadesini isteyen Tuncelili ailenin başlattığı açlık grevine destek büyüyor. Aile ise Selahattin Demirtaş ile görüşmek istiyor

Yurt Haberleri 14.02.2015, 16:20 14.02.2015, 16:23
Açlık grevindeki aile Demirtaş'la görüşmek istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli'de PKK'ya katılan oğlu Ferhamuz Ulağ'ın geri gönderilmesi için 6 çocuğuyla başlattığı süresiz açlık grevi 6'ıncı gününde Fidan Ulağ'ı Tunceli'deki CHP'liler ziyaret ederek destek verdi.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan randevu talebinde bulunan Ulağ, "Demirtaş randevu vermezse Ankara'ya gidip kendimi yakarım" dedi. Kentte aile hekimi olarak görev yapan Dr. Haydar Durgun da destek için aynı çadırda açlık grevi başlattı.

Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'üncü sınıfta okurken PKK'nın dağ kadrosuna katılan 19 yaşındaki oğlu Ferhamuz Ulağ'ın geri gönderilmesi için kurduğu naylon çadırda 6 çocuğuyla başlattığı açlık grevi 6'ncı gününe giren anne Fidan Ulağ'a, CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin ve 50 kişilik partili grubu ziyaret ederek destek verdi.

Toplumunun bir çok kesiminin PKK'ya katılan oğlunun geri gönderilmesi için anne Fidan Ulağ'ın başlattığı eyleme duyarsız kaldığını belirten CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin, "Burada büyük bir dram yaşanıyor. Herkes bu sesi duymalı ve annenin çığlığına ses vermeli. Annenin bu perişan haline karşın çocuğun bir an önce geri gönderilmesini bekliyoruz" dedi. CHP'liler, anne ve çocuklarına karanfil verip bir süre sohbet ettikten sonra çadırdan ayrıldı.

"DEMİRTAŞ'LA GÖRÜŞMEK İSTİYORUM"

Anne Fidan Ulağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan randevu talebinde de bulunarak, "Buradan sesleniyorum. Selahattin Demirtaş bize rendevu versin gidip görüşelim derdimizi anlatalım. Çocuğumuzun bize geri gönderilmesi için yardımcı olsun. Ben Ankara'ya gidip Demirtaş ile görüşmek istiyorum. Randevu verilmezse gidip Ankara'da kenidimi yakarım. Tamamen çaresizim" dedi.

Açlık grevine devam eden ailenin en büyük oğlu Müjdat Ulağ ise, DBP il başkanının kendilerini ziyaret etmediğini ve partiye çağırarak konuştuğunu belirterek, "Biz 6 gündür buradayız. Kimse gelip sormuyor, sahip çıkmıyor. Neden böyle yapılıyor anlamadım. DBP İl Başkanlığı'ndan gelip bizi il binasına çağırdılar. İl başkanı grevi bırakmamızı bizden istedi. Biz kabul etmedik o zaman çadırı kaldırın gelin, burada size bir oda verelim burada kalın dediler. Bunu da kabul etmedik, edemeyiz. Biz burada demokratik hakkımızı sonuna kadar kullanacağız" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?