Adalar'da 'belediyenin malları götürülüyor' tartışması

Adalar'da CHP tarafından bir daha aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanı gitmeden önce birçok malzemeyi de taşımaya başladı. Adalar'da "belediyenin malları götürülüyor" tartışması başladı

Adalar'da 'belediyenin malları götürülüyor' tartışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'li İstanbul Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, tekrar aday gösterilmeyince başkanlığının son günlerinde daha önce eşine rastlanmamış icraatlara imza atmaya başladı.

Belediyenin çoğu Adalar'da iş yapan müteahitler tarafından zamanında hibe edilen bilgisayarları, Mustafa Farsakoğlu'nun emriyle toplatılarak Maltepe'de bir depoya götürüldüğü, buna karşı çıkan memurla da kavga ettiği iddia edildi.

CHP'li Belediye Başkanı Farsakoğlu, Star'ın sorularına yanıt vermezken, Başkan'ın taşıdığı bilgisayarlarda Adalar'daki imar faaliyetlerinin bulunduğu ve bunların yedeklenmediği öne sürüldü.

TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

İstanbul'un en küçük ilçesi Adalar'ın CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu'nun demirbaş nakliyesi, tartışmalara konu oldu. İddialara göre; Başkan Farsakoğlu'nun isteğiyle belediyenin hepsi 2009'dan sonra Adalar'da iş yapan inşaat firmalarınca hibe edilen ve demirbaş arasında yer alan bilgisayarları Maltepe'de bir depoya kaldırıldı. Belediyenin alım - satım sorumlusu memur da duruma karşı çıkınca Başkan Farsakoğlu ile tartışma yaşadı. Tartışmanın kavgaya dönüştüğünü ve memurun 30 Mart Yerel Seçimleri'ne kadar izin aldığı iddia edilirken, Farsakoğlu'nun belediyenin klima ve diğer demirbaşlarından bir kısmını da götürdüğü öne sürüldü.

Öte yandan Adalar Belediyesi'nin taşeron işçileri de 10-12 bin TL tutarındaki kişi başı alacaklarını aylardır alamadıkları gerekçesiyle belediye önünde eylem yaparken, belediyenin devlet memurları da 'Belediyenin borçlu olması' gerekçe gösterilerek bir süredir maaş sıkıntısı çekiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 10:02
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat özkanca
murat özkanca - 7 yıl Önce

Sn. Farsakoğlu vatan bilgisayar' dan almış olduğumuz notebook ve masa üstü makinaları taşıyor onları bana geri iade etmesi lazımzorla zimmet ettirdi. belediye envanterine şimdide evine m, götürüyor.

murat özkanca
murat özkanca - 7 yıl Önce

o müteahhit benimPUSULA MADENCİLİK LTD.ŞTI.

banner39