banner39

Adana, Çankırı ve Ereğli'de sel: Bir kişi öldü

Adana, Çankırı ve Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen aşırı yağışlar sel taşkınlarına neden oldu. Çankırı'da bir çocuk hayatını kaybetti. Adana'da ise sel mağdurları botlarla kurtarıldı

Yurt Haberleri 06.06.2014, 11:45 06.06.2014, 13:45
Adana, Çankırı ve Ereğli'de sel: Bir kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteorolojinin önceden uyarısın yaptığı yoğun yağışlar İstanbul, Adana, Zonguldak ve Çankırı'da günlük hayatı olumsuz etkiledi. Çankırı'da bir kişi hayatını kaybetti.

Zonguldak’tai sel korku filmlerini aratmadı. Kentte dün akşamdan bu yana etkili olan şiddetli yağış, günlük hayatı felç etti. Özellikle Ereğli’de bir çok dere taşarken, ev ve iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlar taşan derelerin oluşturduğu ürkütücü manzarayı korku dolu gözlerle izledi.Belediye ekipleri su baskını ihbarlarına koşarken, emniyet ekipleri de taşkın yaşanan bölgelerde güvenlik önlemi aldı.

ÇANKIRI'DA BİR KİŞİ ÖLDÜ

Çankırı’nın Atkaracalar İlçesi’nde şiddetli yağışlarla birlikte sele kapılan bir çocuk öldü.

Şanlıurfa’dan Atkaracalar’ın İlker Mahallesi’nde gelerek çobanlık yapan Salih Kılıç, kızı ve oğlu ile birlikte Karadere Mevkii’nde bastıran şiddetli yağmur ve sele yakalandı. Azgın sulardan bir ağaca tutunarak kurtulan baba Salih Kılıç, 7 yaşındaki kızı Hülya’yı elinden tutarak sel sularından korurken, tüm çabalarına rağmen 9 yaşındaki oğlu Ali Kılıç’ı kurtaramadı. Sel bölgesine gönderilen kepçe, Salih Kılıç ve kızını tutundukları ağaçtan kurtarırken, 2 kilometrelik alanda yaptılan çalışmalar sonucu Ali Kılıç’ın cesedine Karadere’nin alt bölgelerinde çalılara takılmış halde ulaşıldı.

 ADANA'DA EV VE İŞYERLERİNİ SU BASTI

Adana'da şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, araçlar mahsur kaldı, su altında kalan caddeler adeta nehire dönüştü.Adana kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.Şehir merkezindeki ana caddeler ve ara sokaklarda bazı araçlar, yağışın oluşturduğu su birikintileri içerisinde kaldı mahsur kaldı.Belediye ekiplerinin, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova ilçelerinde su baskını olan ev ve iş yerlerinde tahliye çalışmasına başladığı belirtildi.Bu arada kent merkezinden geçen DSİ'ye ait sulama kanalı da, aşırı yağışlar nedeniyle taşma noktasına geldi, yetkililer tarafından tedbir aldığı öğrenildi.

EVLERİNİ SU BASAN ANNE VE ÇOCUKLARI BOTLA KURTARILDI

Adana'da şiddetli yağışlardan dolayı evlerini su basan anne ile 5 çocuğu, Cankur ekipleri tarafından botla kurtarıldı.Edinilen bilgiye göre, 6 ay önce İsmail Berberoğlu, böbrek yetmezliği çeken oğlunun tedavisi için ailesiyle birlikte Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden Adana'ya taşındı.

SAĞANAK YAĞIŞI GÖREN BAŞKAN CANLI YAYINI TERK ETTİ

Adana'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken yağış sırasında bir televizyon kanalının programına konuk olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar canlı yayını terk ederek ekiplerinin başına gitti.Adana'da sabah başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Rögarların taşması ve su birikintisi nedeniyle birçok araç yolda mahsur kaldı. Yağışın meydana geldiği sabah saatlerinde ise Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yerel bir televizyon kanalının programına konuk oldu.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?