banner39

Adana Valisi hakında da soruşturma var

Adanada bir protestocuya "gavat" dediği için tartışmaların odağına oturan Vali Coş hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi

Yurt Haberleri 12.02.2014, 13:29 12.02.2014, 13:29
Adana Valisi hakında da soruşturma var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürk'ü anma töreninde yaşanan gerginliğe ilişkin Vali Hüseyin Avni Coş'a hakaret ve tehdit ettiği ileri sürülen iki kişi hakkında kamu davası açıldığını, bu kapsamda 'gavat' diyerek hakaret ettiği iddiasıyla Vali Coş hakkında hazırlanan soruşturma evrakının da yasa gereği Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiğini belirtti.

Başsavcılık, olayla ilgili kararın 27 Kasım 2013'de verildiğini belirterek, ''Uzun süre sonra konunun karar yeni verilmiş gibi gündeme getirilmesi ve Adana Valisi hakkında hiçbir işlem yapılmıyormuş gibi izlenim uyandırılmaya çalışılması dikkat çekici bulunmuştur'' ifadelerini kullandı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 10 Kasım 2013'te Atatürk'ün ölümünün 75. yıl dönümü nedeniyle Adana Atatürk Parkı'nda düzenlenen anma töreni sırasında kalabalık içerisindeki şüpheliler S.Z. ve A.O.K'nın Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a hakaret ve tehdit ettiği, bu sırada Vali Coş'un da söz konusu kişilere 'gavat' diyerek hakarette bulunduğu iddiasına yer verildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?