banner15

Adana'da 'Alpaçino Çetesi' çökertildi

Adana'da küçük yaştaki çocukları önce eğiten sonra da zorla hırsızlık yaptıran çete düzenlenen operasyonla çökertildi

Adana'da 'Alpaçino Çetesi' çökertildi

Adana'da, küçük yaştaki çocukları işkence ve tehditle hırsızlık yapmaya zorladıkları ileri sürülen çıkar amaçlı suç örgütünün 21 üyesi yakalandı. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlıktan çok sayıda sabıkası bulunan Al Pacino lakaplı Hüseyin U. ile Şükrü F.'nin bir çete oluşturarak, hırsızlık ve uyuşturucu ticareti yaptığını belirledi.

Yaklaşık 8 ay boyunca çete üyelerini takibe alan polis, daha önce belirlenen 25 ayrı noktaya baskın düzenledi. 200 polisin katıldığı operasyonda, aralarında çetenin liderleri olduğu iddia edilen Hüseyin U. ve Şükrü F.'nin de bulunduğu 2'si çocuk 1'i bayan 21 kişi gözaltına alındı. Suç örgütünün, hırsızlık yapmaları için çocukları kullandığı, hırsızlık yapmak istemeyen çocuklara işkence yaptıkları belirlendi.

Zanlıların, hırsızlık yapmadığı için Çukurova Üniversitesi'nin arkasındaki ormanlık bölgeye götürdükleri bir çocuğun diz kapağına beyzbol sopası ile çivi çaktıkları ortaya çıkarken, diz kapağından 6 kez ameliyat olan çocuğun hala iyileşemediği öğrenildi. Özellikle önceden belirledikleri zengin kişilere ait ev ve işyerlerine kimsenin olmadığı saatlerde giren çete üyelerinin polis takibine yakalanmamak için cep telefonlarından görüşmedikleri, hırsızlığa giderken de sinyalden yakalanmamak için cep telefonlarını kapalı tuttukları anlaşıldı.

Adana'nın yanı sıra çevre illerde de hırsızlık yapan çetenin iş lediği 37 suç dosyası aydınlığa kavuşturuldu. Evlerinde yapılan aramada çok sayıda çalıntı mal ve 8 rulo esrar ele geçen zanlılar, "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, üye olmak, hırsızlık, nitelikli yağma, kişi h ürriyetinden yoksun bırakma, uyuşturucu ticareti, çocuklara işkence ve tehditle hırsızlık yaptırma" suçlarından adliyeye sevk edildi.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 16:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35