banner39

Adana'da çocukla bombalı saldırı

Adana'da bir çocuğun eline verilen bomba düzeneği polislere atıldı. Düzeneği atan çocuk ve 5 polis yaralandı

Yurt Haberleri 20.05.2011, 14:24 20.05.2011, 14:24
Adana'da çocukla bombalı saldırı

Adana’da yasadışı gösterilere katılan bir çocuğun, maytap, havai fişek gibi malzemelerin barutlarını şişeye doldurup, bilye, teneke parçaları yerleştirerek yaptığı patlayıcıyı atması, sonucu 5 polis yaralandı. Kendisi de yaralanan çocuk, tedavisinin ardından gözaltına alındı.

PKK’ya yönelik operasyonlarda teröristlerin öldürülmesinin ardından Adana’da toplanan gruplar, dün gece yine eylem yaptı. Ova Mahallesi’nde toplanan grupta yer alan bir çocuk, gösterilere müdahale amacıyla bölgede bulunan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerine el yapımı bomba attı. Bombanın patlaması sonucu, adları açıklanmayan 5 polis memuru ile saldırıyı yapan çocuk da yaralandı. Çeşitli hastanelere götürülen ve durumları iyi olan polisler ile bombacı çocuk, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Gözaltına alınan çocuğun Çocuk Şube’de ifadesi alınırken, atılan bombanın el yapımı olduğu, yasadışı gösterilerde de kullanılan maytap, havai fişek türündeki malzemelerin barutlarının şişeye doldurulması, bilye, teneke parçaları da atılarak yapıldığı anlaşıldı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin sorgusu sürerken, son günlerde, özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinden göçle gelen vatandaşların bulunduğu mahallelerde yasadışı gösterilerin artması, seçim bürolarına yönelik saldırıda da bulunması üzerine, İl Asayiş Toplantısı, Vali İlhan Atış başkanlığında Emniyet Müdürlüğü’nde yapıldı.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?