banner15

Adana'da dolandırıcı operasyonu

Adana'da, dolandırıcılık yaptığı iddia edilen İran asıllı zanlı, polisin kovalamacası sonucu, suç ortağı olduğu iddia edilen çift ise otomobilin çarptığı çocuklarını hastaneye götürdüklerinde yakalandı.

Adana'da dolandırıcı operasyonu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adana merkez Yüreğir ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde tekel büfesi çalıştıran Y.E. müşteri beklerken, 10 yaşlarında bir çocukla birlikte içeri giren İran vatandaşı M.M.K., soda aldı. M.M.K. sodanın parasını öderken de İngilizce ve Türkçe karışık, ''Sizin paranızdan sıfır atılmış, merak ettim nasıl bir şey. En küçük ve en büyük paranıza bakabilir miyim?'' diyerek, Y.E'den para istedi.

Müşterisine yardımcı olmaya çalışan Y.E, cebinden çıkardığı para destesini dolandırıcıya verdi. Eline aldığı paraları incelemeye başlayan M.M.K, destenin içinden 500 lirayı parmaklarının arasına sıkıştırıp cebine koyarken Y.E. durumu fark etti. İranlı M.M.K'NİN bileğinden yakalayan Y.E, durumu polise bildirdi.

Polisin gelmesini bekleyen Y.E'nin bir anlık dalgınlığından yararlanan M.M.K, arkadaşlarının oğlu olduğu bildirilen 10 yaşındaki çocukla birlikte dışarı çıkıp kaçmaya başladı.

Cadde boyunca kaçan İranlı polisin kovalamacası sonucu yakalanırken, panik halinde koşan 10 yaşlarındaki çocuk, bir otomobilin çarpması sonucu yaralandı.

Yol kenarında otomobil içerisinde, arkadaşları ile çocuğunun gelmesini bekleyen ve zanlının suç ortağı olduğu iddia edilen İranlı A.C. (48) ile eşi M.A. (34) yaralanan oğullarını götürdükleri Adana Numune Hastanesinde şüphe üzerine yapılan sorgunun ardından polis tarafından gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğünde suçlamayı kabul etmeyen İranlı zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Öte yandan turist vizesiyle Türkiye'ye giriş yaptıkları bildirilen İranlılardan anne M.A. ise emniyetten çıkartıldığı sırasında ağlayarak, ''Ben bir şey yapmadım. Çocuğum hastanede ölümle pençeleşiyor'' diyerek gözyaşı döktü.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2011, 19:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35