banner39

ADD'nin yaz kamplarında 'Gezi' provaları

ADD'nin Muğla Köyceğiz'de düzenlediği yaz kampında, gençlere Gezi eylemleri için prova yaptırıldığı ileri sürüldü

Yurt Haberleri 05.08.2013, 10:13 05.08.2013, 10:27
ADD'nin yaz kamplarında 'Gezi' provaları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin gençler için düzenlediği yaz tatili kamplarında Gezi Parkı eylemleri için provalar yapıldığı iddia edildi.

Yeni Şafak'tan Cihan Akıncı'nın haberine göre derneğin genel merkezi tarafından organize edilen Köyceğiz Yaz Gençlik Kampı'na katılan öğrencilere 'polisle nasıl çatışılır' eğitimi veriliyor.

İddiaya göre Muğla-Köyceğiz'de dernek üyesi lise ve üniversite öğrencileri kampa alındı. Gruplara ayrılan öğrencilere 25'er dakika verilerek en iyi hazırlanmış eylem yarışması yapıldı. Jüri heyetinin genel merkez yöneticilerinden oluştuğu yarışmada öğrencilerin okulların açılmasıyla geniş çaplı organize edilen eylemlere hazırlanmasının hedeflendiği iddia edildi.

Gençlere 'polisle nasıl çatışılır', 'biber gazından korunmanın yolları nelerdir', 'nasıl iz kaybettirilir' gibi konularda bilgiler de veriliyor. Kamplarda çatışmanın ardından kalabalığın tekrar nasıl iletişime geçeceği de anlatılıyor.

Emniyet yetkilileri gençlerin İzmir, Mersin, Muğla, Balıkesir, Bursa, Ordu, Bartın, Artvin'deki kamplara götürüldüğünü belirledi. 'Yaz kampları' adıyla toplanan gençler eğlence mekanlarında yapılan etkinliklerle ilk etapta gerçek bir yaz kampına getirildikleri inandırılmaya çalışılıyor.

4 BİN GENÇ

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı olaylarına katılan marjinal grupların 4 bine yakın genci yaz kamplarında topladığını belirledi.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?