Afyon patlamasında ilginç iddia

Afyon'daki mühimmat patlamasının sanıklarından birinin 26 yıl önce Erzurum'da meydana gelen mühimmat patlamasının da sanığı olduğu belirtiliyor

Afyon patlamasında ilginç iddia

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afyon Ataköy'deki 500'üncü İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda 5 Eylül 2012'de meydana gelen patlamayla ilgili açılan davada sanık olanlardan biriyle ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı.

Askeri savcılığın soruşturma dosyasını tamamlamasıyla dava, 18 Haziran 2013'te Eskişehir 1'inci Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde görülmeye başlandı.

Asker ailelerinin avukatı Altan Ulutaş, patlamanın sanıklarından birinin daha önce de benzer bir davanın sanığı olduğunu öne sürdü. Ulutaş, "Mahkeme ve sanığın kişilik hakları gerekçesiyle adını vermem doğru olmaz. Ancak sanıklardan biri, daha önce yine şehitler verdiğimiz bir cephanelik patlamasının da sanığı. 1987'de Erzurum Ilıca'da bir patlama oldu. Bu patlamada 9 askerimiz şehit oldu. Bu patlamadan sorumlu ve yargılanan bu komutan, Afyonkarahisar'daki patlamanın da sanığı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 12:59
banner53
YORUM EKLE

banner39