banner39

Afyon'da sahte tereyağı baskını

Afyonkarahisar'da izinsiz üretim yapılan bir süt ürünleri işletmesine yapılan baskında 8,5 tonluk hayvansal gıdaya el konuldu

Yurt Haberleri 09.04.2013, 16:42 09.04.2013, 16:42
Afyon'da sahte tereyağı baskını

Afyonkarahisar'da, izinsiz çalışan bir süt ürünleri işletmesinin faaliyeti durdurularak, sağlıksız şartlarda üretilen 8,5 tonluk hayvansal gıdaya el konuldu. Ürünler arasında, firmanın piyasadan toplayarak ürüne katmak istediği iade peynirler, bitkisel yağlar da bulundu.

Afyonkarahisar'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, güvenilir gıda tüketimine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Müdürlük elemanları tarafından yapılan denetimde, onaysız faaliyet gösterdiği tespit edilen süt ürünleri üreten bir işletmenin faaliyeti durduruldu.

Yapılan incelemede, işletmedeki, uygun olmayan şartlarda üretilen 8,5 ton ürüne el konuldu. El konulan ürünler arasında, firmanın piyasadan toplayarak ürüne katmak istediği iade peynirler ile bitkisel yağlara da rastlandı. İşletmede ele geçirilen piyasadan toplanmış bu sağlıksız peynirlerin ve bitkisel yağların hile amaçlı ürünlerde kullanıldığı belirtildi.

"ALO 174'Ü MUTLAKA ARASINLAR"

Afyonkarahisar'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Arap, firmanın gündüz yerine gece faaliyet gösterdiğini söyledi. Firmanın faaliyetinin durdurularak savcılığa suç duyusunda bulunulduğunu belirten Arap, "Afyonkarahisar'da halkın sağlığına güvenilir gıdanın halka sunulmasında, müdürlük olarak çalışmalarımızı merkezde 4 ekiple sürdürmekteyiz. Bu maksatla 'en iyi denetçi tüketicinin kendisidir.' Bu tür olaylar tıpkı bir asayiş olayı gibi görülüp karşılaşıldığında bize ya da 'Alo Gıda 174' hattına bildirilmeli." dedi.

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?