Ağrı'da kar yağışı ulaşımı aksattı

Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Ağrı'da kar yağışı ulaşımı aksattı

Alınan bilgiye göre, ilçenin Ağrı-Erzurum E-80 karayolunda akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekiyor.

Sarıcan Deresi ve Sac Dağı mevkilerinde uluslararası yük taşımacılığı yapan birçok tır, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle akaryakıt istasyonlarında bekletiliyor.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, yaptığı açıklamada, aniden bastıran kar yağışı ve tipi nedeniyle Sarıcan ve Saç Dağı mevkilerinde ilerleyemeyen tırları, tedbir amaçlı akaryakıt istasyonlarında beklettiklerini söyledi.

Yollarda herhangi olumsuzluğun söz konusu olmadığını ifade eden Öztürk, "Araç sürücüleri kesinlikle zincirsiz yola çıkmasınlar. Ekiplerimiz şu anda Ağrı-Erzurum  karayolunda 4 kamyon, 2 greyder ve 16 personelimizle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

Türkmenistanlı tır sürücüsü Hamey Uktaz ise yoğun kar yağışı nedeniyle ilerleyemediklerini, yolda herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için geceyi tesiste geçireceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 22:11
banner53
YORUM EKLE

banner39