Aidatı ödenmeyen 5 yaşındaki çocuk okuldan atıldı

5 yaşındaki engelli Utku, iki aylık yemek aidatını ödemediği için okuldan atıldı. 'Ben yasaları uyguladım' diye kendini savunan okul müdürü Seyfi Ünlü hakkında inceleme başlatıldı.

Aidatı ödenmeyen 5 yaşındaki çocuk okuldan atıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'un Silivri ilçesinde Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ana sınıfında eğitim gören 5 yaşındaki engelli Utku'nun başına gelenler yürekleri sızlattı. Utku, ailesi 2 aylık 200 lira tutan yemek aidatını ödemeyince okuldan atıldı.

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuran Utku'nun babası Rasim A., "Okul müdürü Seyfi Ünlü, yasadaki 'zorunlu eğitimden aidat alınmaz' maddesini hiçe sayarak çocuğumun kaydını sildi. Neye dayanarak engelli oğlumun eğitim hakkını gasp eder? Oğlum zaten engelli, şimdi de psikolojisi bozuldu" dedi.

MÜDÜR: GEREKLİ UYARIYI YAPMIŞTIM

Akşam'ın haberine göre aylık aidatın 100 lira olduğunu hatırlatan okul müdürü "Ben yasaları uyguladım. Gerekli uyarıyı yapmıştım. Aidatla sabah kahvaltısı ve öğle yemeği veriyoruz. Bu paranın bir bölümü de temizlik giderleri için harcanıyor" diye kendini savundu.

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, müdür hakkında inceleme başlattı. Utku'nun en kısa sürede aynı okulda eğitime başlayacağı sözünü verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 09:48
banner53
YORUM EKLE

banner39