banner39

Ak Parti Van adayının evine şafak baskını

İHH Kilis şubesinin aranmasıyla Türkiye'nin gündemine oturan operasyon kapsamında Ak Parti'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar'ın evi de aranmış

Yurt Haberleri 15.01.2014, 16:37 15.01.2014, 23:20
Ak Parti Van adayının evine şafak baskını

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, Van merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonu kapsamında kendi evinin de arandığını açıkladı.

Operasyon kapsamında evinin dün saat 05.00 sıralarında polisler tarafından arandığını belirten Gülaçar, aramalarda herhangi bir suç unusuruna rastlanmadığını söyledi.

Ak Parti il binasında düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, İl Başkanı Abdullah Aras ve Gülaçar’ın eşi Necla Gülaçar katıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda salonda toplanan partililer, ’Darbeciler halka hesap verecek’, ’Dik dur eğilme Van halkı seninle’ sloganları attı. 17 Aralık 2013 süreciyle hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yıpratılmaya çalışıldığını anlatan Osman Nuri Gülaçar, şöyle dedi:

"Bu operasyonlarla demokratik yöntemlerle deviremedikleri hükümetimizi ve dünya çapında organizasyonları bulunan sivil toplum kuruluşlarını illegal örgütlerle ilişkilendirilerek meşruiyeti sorgulanması amaçlanmaktadır. Adaylığımız süresince hergün toplum içerisinde basın önünde ve halkımızın yanıdayız. Emniyet, gerekse savcılıktan yapılacak bir davete icabet edebileceğimiz bilinmesine rağmen, saat 05.00’da arama yapılmak istenmesi manidardır. Buna rağmen yapılan aramalarda hiç bir suç unsuru bulunmamıştır. Hakkımızda hiçbir gözaltı kararı da yoktur. Aramanın gerekçesi hakkında da bilgi vermeyeyim. Benim gözaltına alındığım yönünde çirkin iftira kampanyası başlatılmıştır. Daha önce de 2009 yılında asılsız suçlamalarla mağdur edilmiştik. Mağdur edildiğimiz davadan tekrar mağdur edilmek istenmekteyiz. Bu olayın seçim sürecine denk getirilmesi de manidardır."

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?