banner15

Ak Parti'den Hacıbektaş'a boykot kararı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yumurklu saldırının yapıldığı son Hacıbektaş Veli etkinliği, Ak Parti'nin radikal bir karar almasına neden oldu. Erdoğan, bir daha bu etkinliğe katılmayacaklarını açıkladı

Ak Parti'den Hacıbektaş'a boykot kararı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın katıldığı Hacıbektaş Veli etkinliklerinde yumruklu saldırı olayının yaşanması Ak Parti'nin bu etkinliği yeniden gözden geçirmesine neden oldu. Parti, bundan böyle bu etkinliğe katılmayacak, desteğini çekecek.

Ankara'da dün Kızılcahamam Kampı'nda konuşan Başbakan Erdoğan, Hacıbektaş Veli etkinliğine yaşanan yumruklu saldırıya da değindi.

Anma etkinliğinin son olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yumruklanması ile gündeme gelmesine kızan Erdoğan, "Hükümet olarak bundan böyle Hacıbektaş etkinliklerine katılmıyor, desteğimizi çekiyoruz." çıkışını yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın orada yine etkinlik yapmaya devam edeceğini ama kendilerinin katılmayacaklarını aktardı. Nevşehir Üniversitesi'nin adını 'Hacı Bektaş' olarak değiştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, "Daha farklı konularda çalışmamızı yapıyoruz. Hacı Bektaşi gibi yaşayan aslında biziz, onlar pek öyle yaşamıyor." göndermesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 11:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48