banner39

AK Parti'nin standına saldırı girişimi: 8 gözaltı!

Çanakkale'de AK Partili Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş'in tanıtım standına saldırı yapıldığı iddia edildi

Yurt Haberleri 17.02.2014, 00:13 17.02.2014, 09:26
AK Parti'nin standına saldırı girişimi: 8 gözaltı!

Çanakkale Kordon Boyu'ndaki AK Partili Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş'in tanıtım standına saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen Halk Evleri üyesi lise ve üniversite öğrencisi 8 kişi gözaltına alındı.

AK Parti Çanakkale Gençlik Kolları tarafından, Çanakkale Belediye Başkanı Adayı Mehmet Daniş'in tanıtımının yapıldığı kordon boyundaki Troya Atı önünde yer alan standa, bugün saat 16.30 sıralarında aynı yerde broşür dağıtan Halk Evleri üyeleri saldırı girişiminde bulundu.

Lise ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu grup sprey boya ile AK Parti standına müdahale etmek isteyince arbede yaşandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, grubu standın olduğu yerden uzaklaştırdı. Standa saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen 3'ü kız 8 öğrenci gözaltına alınıp, sorgulamak üzere Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gençler polis otosuna bindirilirken, "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganı attı.

SALDIRI GİRİŞİMİNİ KINADI

Çanakkale AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile standa gelen AK Parti Çanakkale Belediye Başkanı Mehmet Daniş, saldırı girişimini kınadı. Bu tür olayların yaşanacağını tahmin ettiklerini belirten Daniş, "Arkadaşlarımız burada Çanakkale halkı için hazırladığımız sosyal projelerimizi anlatan broşür dağıtıyorlardı. Ama maalesef saldırgan grup, sadece kendi eylemini veya kendi derdini anlatmak yerine arkadaşlarımıza ve standımıza saldırdı.

Daha önce bir seçim büromuza da saldırı olmuştu. Ancak bunu basit olarak değerlendirdik. Ama bugün de anladık ki bunlar sistematik olarak devam edecek. İşte Çanakkale'de şimdi özgürlük naraları atanların, sözde demokrat olanların bu olay karşısında ne diyeceğini merak ediyorum. Çünkü daha önce CHP ile kol kola bu gruplar bizim partimize, il başkanlığımıza yürümüşlerdi. Şimdi dernek çatısı altında aynı teşkilat, bugün de bizim gayet demokratik bir hakkını kullanan arkadaşlarımıza saldırıda bulundular. Biz AK Parti olarak bu tür tahriklere kapılmayacağız. Burası Çanakkale. Çanakkale'de özgürlükler sözde değil, özde yaşanır. Ben asıl, bu gençleri kullananları, sahaya sürenleri uyarmak istiyorum. Çanakkale'ye yaptığınız, yapabileceğiniz en büyük kötülük budur. Buradan onları daha duyarlı olmaya, Çanakkale'ye yakışan hareketler yapmaya, Çanakkaleli gibi davranmaya davet ediyorum" dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?