Akaydın'dan evrak cevabı: Temizlik yapıyorduk

Antalya'da yakılmak üzereyken jandarma ve Ak Partili yeni başkan tarafından kurtarılan resmi evraklar için bir açıklama yapan Mustafa Akaydın, "Temizlik yapıyorduk" cevabı verdi

Akaydın'dan evrak cevabı: Temizlik yapıyorduk

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya'da belediyeye ait tesislerde resmi evrakların yakıldığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine gelen yeni belediye başkanı Menderes Türel ve güvenlik güçleri evrakları yanmaktan kurtardı. Yolsuzluk evraklarının imha edildiği iddialarıyla ilgili CHP'li Mustafa Akaydın'dan "temizlik yaptık" cevabı geldi.

Hürriyet Gazetesinin internet sitesine konuşan Akaydın “Türel o koltuğa oturursa çok ayıplı bir belediye başkanı olacak. Benim belediyede arka odamda büyük çoğunluğu 60 aylık belediye meclis gündemlerinin fotokopileri, proje teklifleri, kitap, broşür gibi lüzumsuz evraklarla doluydu. Türel’e temiz bırakalım diye biz bu evrakların temizlenmesini istedik. Arkadaşlarımızda bunların yakılarak imha edilmesini istemiş. Benim haberim bile yoktu yakılacağından. En iyi imha yöntemi yakma demişler. Ve bu olay gerçekleşmiş” dedi.

Yakılan evrakların arasında önem taşıyan hiçbir belgenin olmadığını savunan Akaydın, “Duydum Menderes oradaymış. Kendisi hepsini incelesin ayıplı tek bir belge bulamaz. Üstelik burası resmi bir kurum, bütün evraklar kayıt altına alınıyor. En ufak bir evrak eksiği varsa belediyede oturur koltuğa inceler. Evrak eksiğini açıklayamayan memura da soruşturma açar” diye konuştu.

Akaydın ayrıca, yolsuzluk belgelerinin işçilere yakılmayacağını belirterek "Böyle bir şey varsa götürür kır evimde yakarım" dedi. Akaydın, "Ayrıca yolsuzluk yokki belgesi olsun" diyerek kendini savundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 15:56
banner53
YORUM EKLE

banner39