banner39

AKOM'dan uyarı: Deprem çantası satmıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Afet Koordinasyon Merkezi'nin adını kullanarak ''Deprem çantası'' satmaya çalışan kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Yurt Haberleri 09.03.2012, 16:49 09.03.2012, 16:49
AKOM'dan uyarı: Deprem çantası satmıyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı kişilerin Afet Koordinasyon Merkezi'nin adını kullanarak ''Deprem çantası'' sattığı bilgisine ulaşıldığı belirtilerek, yapılan ihbarda firmaları ve vatandaşları arayarak satış yapmaya çalışan kişilerin AKOM'dan onay ve izni alındığını belirttikleri anlatıldı.

Bu kişilerin ''Van depremi sonrasında devletin almış olduğu karar gereği herkes bu çantayı almak zorunda. Bu çantayı şimdi alırsanız 250 TL. Daha sonra almak isterseniz bu fiyatın birkaç katına almak zorunda kalacaksınız'' diyerek vatandaşları kandırdıkları belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''AKOM tarafından hiçbir kişi veya firmaya deprem çantası konusunda herhangi bir onay veya izin verilmemiştir. Vatandaşların, AKOM'un adını kullanarak satış yapmak isteyen bu kişilere itibar etmemeleri önemle duyurulur. Bu konuda tereddüte düşen vatandaşlarımızın AKOM'a, emniyet birimlerine ya da 153 Beyaz Masa birimine haber vermeleri gerekmektedir.''

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?