banner39

AKP adaylarından Zazaca ve Kürtçe tanıtım

Ak Parti'nin Diyarbakır adaylarının tanıtım toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda konuşan adaylar partilileri Kürtçe, Zazaca ve Türkçe selamladı.

Yurt Haberleri 19.04.2011, 15:22 19.04.2011, 15:33
AKP adaylarından Zazaca ve Kürtçe tanıtım

AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayları bugün Diyabakır'daki 'Demirok Düğün Salonu'nda düzenlenen ve yaklaşık 1500 kişinin katıldığı törenle tanıtıldı.

Törene halen mecliste bulunan AK Parti'li Mehdi Eker dışındaki 5 milletvekili katılmadı. THY'nin tarifeli uçağı ile Diyarbakır Havaalanı'na gelen AK Parti Diyarbakır adayları, partililerin oluşturduğu uzun kuyruk ve çiçeklerle karşılandı.

Yüzlerce araçlık konvoy ile tanıtımın yapılacağı Demirok Düğün Salonu'na gelen AK Partili adaylar ve partililer, burada coşkulu ve alkışlarla karşılandı. Sinevizyon gösterisi eşliğinde tanıtılan adaylar birer kısa konuşma yaptı.

AK Parti İl Başkanı Halit Advan, Türkçe, Zazaca ve Kürtçe yaptığı kısa konuşmada, milletvekili adaylarının genel başkanlarının bir emaneti olduğunu belirterek, "İşte her yerde size ayaklarınıza kadar gelerek hizmeti getirecek bu adaylarımız, genel başkanımızın bize emanetidir" dedi.

Daha sonra 11'inci sıradan başlamak üzere adaylar tek tek kısa bir konuşma yaptı. 2008 yılında askeri aracın dersane önünden geçişi sırasında meydana gelen patlamada tek oğlunu kaybeden ve AK Parti Diyarbakır 6'ncı sıra milletvekili adayı olan Oya Eronat, duygu yüklü bir konuşma yaptı. 25 yıllık inşaat mühendisi olduğunu hatırlatan Eronat, "Tek evladını yitirmiş bir anneyim. Evladımı yitirdim ama katıldığım AK Parti camiasında yüzlerce, binlerce kardeşim oldu. Hepiniz beni bağrınıza bastınız, kucakladınız. Hepinizin bacısı oldum. Ben annelerin yüreğindeki acıyı iyi bilirim. Bu yüzden dağda ölenin de annesiyim, hapiste öleninde annesiyim, terörle mücadelede ölen askerin de annesiyim artık" demesi salondan büyük alkış aldı.

 

Kaynak: Ajnaslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?