Ali İsmail Korkmaz 3 kez dövülmüş

Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın daha önce ortaya çıkan bir fırının önündeki dövülme görüntülerinden önce ve sonra da dövüldüğü ortaya çıktı.

Ali İsmail Korkmaz 3 kez dövülmüş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın dövülmesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Korkmaz ailesinin avukatları, olaya ilişkin görüntüler üzerinde profesyonelce oynandığını gösteren çarpıcı kanıtları açığa çıkarttı. Buna göre, Korkmaz kameralarda hem Harman Fırın, hem Beşik Otel önünde görüldü.

Ancak 01.05'te dövüldüğü belirlenen Korkmaz'la ilgili Harman Fırın'ın kamera görüntülerinin saatlerinin diğer görüntülerle uyuşmadığı fark edildi. Beşik Otel'le Harman Fırın'ın kameralarının saatleri arasında 18 dakika 50 saniye farklılık saptandı.

Harman Fırın'ın kameralarındaki saatin gerçek zamandan 1 saat 8 dakika farklı olduğu da açığa çıktı. Bu nedenle, Ali İsmail'in eşzamanlı olarak iki kamera görüntüsünde de görüldüğü belirlendi.

Polisin "silinmiş, kurtarılmaz" raporu verdiği kamera görüntülerini kurtararak, cinayetin aydınlatılmasını sağlayan Jandarma Kriminal Laboratuvarı'ndan yeni bir rapor daha geldi.

Jandarmanın kurtardığı yeni görüntülerde, Korkmaz'ın sokağa girdiğinde de dayak yediği görülüyor. Avukatlar, bu dayağı atan kişinin polis Hüseyin E. olduğunu belirterek, tutuklanması için savcılığa başvurdu.

Korkmaz, buradan kaçtıktan sonra Harman Fırın'ın önünde ikinci kez dövülüyor. Korkmaz'ın kaçtığı sırada Beşik Otel kamerasında kesinti meydana geliyor. Jandarma raporunda Beşik Otel'e ait kamera kayıtlarının 00.16.42'den, 00.17.56'ya kadar (74 saniye) kesintiye uğradığı ve sonra 30 saniyelik bir görüntünün ardından 18 dakikalık görüntünün daha bulunamadığı vurgulandı. Raporda, Korkmaz'ın sokaktan çıkışının da bu nedenle tespit edilemediği kaydedildi.

Tanık anlatımlarına göre, söz konusu 74 saniyelik görüntülerde, Korkmaz için "Yakalayın" talimatı verilmesi ve yakalanması, yeniden dövülmesi anları bulunuyor.

Avukatlar hem Korkmaz'ı ilk döven polisin hem de Beşik Otel'in önünde başka görüntüleri bulunan 3 polisin sorgulanarak tutuklanmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 10:20
banner53
YORUM EKLE

banner39