Aliağa Belediyesi müdürleri ifadeye çağrıldı

İzmir'in Aliağa ilçesinde Cumhuriyet Savcılığınca yürüttüğü soruşturma kapsamında, Aliağa Belediyesi'nde görevli bazı daire müdürleri İlçe Emniyet Müdürlüğüne ifadeye çağrıldı

Aliağa Belediyesi müdürleri ifadeye çağrıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Aliağa Belediyesi'nin bazı daire müdürleri, Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ifadeye çağrıldı.

Edinilen bilgiye göre, Aliağa Belediyesi'nde inceleme yapan müfettişlerin başvurusu üzerine, Aliağa Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla aralarında bazı daire müdürlerinin de bulunduğu belediye çalışanları ifadeye çağrıldı.

Belediye çalışanlarının, İzmir'den ilçeye giden Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne davet edildikleri ve ifadelerinin alımına başlandığı öğrenildi.

Müfettişlerin, Aliağa Belediyesi'ndeki bazı dosyalarda yapılan inceleme sonrası savcılığa başvuruda bulunduğu ve bu yönde soruşturma başlatıldığı ileri sürüldü.

Belediye çalışanlarının, emniyete ifade vermeye çağrıldığı, herhangi bir gözaltı kararının henüz bulunmadığı kaydedildi.

"Tespitlerimiz üzerine, savcılığa başvurduk"

Soruşturmayla ilgili Aliağa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada ise, Meclis İç Denetim Raporu’nda geçen yıl belirlenen bazı tespitler üzerine Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunarak inceleme talep ettiği, soruşturmanın bu doğrultuda başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un şu ifadelerine yer verildi:

"Başvurumuz üzerine başlatılan soruşturma ve müfettiş incelemelerinin ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadeler alınmaya başlanmıştır. 2009 yılından bu yana şeffaf, hesap verebilir, denetlenen bir yönetim anlayışıyla Aliağa’ya hizmet vermekteyim. Hukukun üstünlüğüne ve adaletine güveniyorum." 

Açıklamada ayrıca, soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan belediye çalışanlarıyla ilgili gözaltı kararı bulunmadığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 18:07
banner53
YORUM EKLE

banner39