'Alo Kentsel Dönüşüm Hattı' kuruluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, halkla ilişkiler bürosu kurularak, vatandaşların kentsel dönüşümle ilgili sorularını uzmanlar tarafından cevaplandırmayı planlıyor

'Alo Kentsel Dönüşüm Hattı' kuruluyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, vatandaşlardan kentsel dönüşüm konusunda gelen soruları yanıtlamak üzere ''Alo Kentsel Dönüşüm Hattı''nın kurulması için çalışmalara başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetler Genel Müdürlüğü'nde halkla ilişkiler bürosu kurularak, vatandaşların kentsel dönüşümle ilgili soruları uzmanlar tarafından cevaplanacak.

Afet riski altındaki alanların belirlenmesi, riskli binaların tespiti ve rezerv alanı gibi konularla ilgili bilgiler, sosyal medya aracılığıyla da vatandaşlara anlatılacak. Bakanlık tarafından Facebook ve Twitter üzerinden kentsel dönüşüm sayfaları açılarak dönüşümle ilgili haber ve gelişmeler anında kamuoyuna duyurulacak.

Bakanlık yetkilileri, geniş izleyici kitlesi bulunan dizi filmlerin yapımcı ve senaristleriyle görüşecek. Yapımcı ve senaristlerden, dizilerde depreme dayanıklı evlerin yapılmasının önemini vurgulamaları istenecek.

Öte yandan, TRT başta olmak üzere ulusal, bölgesel ve yerel yayın yapan özel televizyonlar ile radyolar, ayda en az 90 dakika kentsel dönüşüm ve afet riskinin azaltılması konularında uyarıcı ve eğitici yayınlar yapacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2012, 09:51
banner53
YORUM EKLE

banner39