banner39

Altı yaşında polise sığındı

Adana'da gördüğü işkence nedeniyle vücudunda yaralar oluşan ve sigara izi bulunan 5-6 yaşlarındaki çocuk polise sığındı.

Yurt Haberleri 06.04.2012, 18:05 06.04.2012, 18:23
Altı yaşında polise sığındı

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde, vücudunda morluklar, sırtında sigara yanığının neden olduğu sanılan izler ve kesikler bulunan çocuk hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, saat 02.00 sıralarında Gaziosmanpaşa Polis Merkezi kapısında nöbet tutan polis memuru, ağlayarak yanına gelen 5-6 yaşlarında erkek çocuğunu kaybolduğu ihtimali üzerine koruma altına aldı.

Sadece isminin ''Ali'' olduğunu söyleyebilen ve korktuğu anlaşılan çocuğun, ağlamayı sürdürmesi, oturduğu yeri, annesi ve babasının ismini belirtememesi üzerine, polisler kayıp başvurusu olup olmadığını da araştırmaya başladı.

Polislerin, ''Seni dövdüler mi-'' sorusuna ''Evet'' yanıtı alması üzerine üzerindeki giysi çıkarılan çocuğun, vücudunda morluklar, sırtında sigara yanığının neden olduğu düşünülen izler ile kesikler görüldü.

''Seni kim dövdü'' sorusuna'' ise ''Ağabeyim'' yanıtı veren çocuk, polisler tarafından götürüldüğü Ceyhan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Karnının aç olduğunu söylemesi üzerine polislerin aldığı meyve suyu ve yiyeceklerle karnı doyurulan çocuğun, ailesinin araştırılmaya ve kim tarafından darp edildiğinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

Kaynak: Son Devir

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?