banner39

Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri dolayısıyla Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Yurt Haberleri 28.10.2014, 18:43 29.10.2014, 08:16
Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri dolayısıyla Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğünün internet sayfasında yer alan bilgiye göre, Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak geçit töreni dolayısıyla, 09.00-13.30 arasında, Hipodrom Caddesi, İstanbul Yolu Yenimahalle köprüsünden Ulaştırma Kavşağına kadar; Konya Yolu da Turgut Özal Bulvarı Akköprü Kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik Kavşağına kadar çift yönlü olarak ulaşıma kapatılacak. Gazi Hastanesine girişler kontrollü sağlanacak.

Kazım Karabekir Caddesi'nde ulaşım, İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar Tandoğan Kavşağına gidiş istikametinde tek yönlü verilecek.

Aynı caddede 08.00-14.00 saatleri arasında araç trafiği, Ulaştırma Kavşağından İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağına kadar İstanbul Caddesi istikametine tören kıtalarının araçlardan indirilip AKM tören alanına geçişleri ve tören sonunda alandan çıkışları sırasında kontrollü sağlanacak.

Taç sokak, Bandırma sokak ve bağlantı yolları da araçlar dönüş yapıncaya kadar kontrollü olarak trafiğe kapatılacak.

ANITKABİR'DEKİ TÖREN

Saat 08.45'te, Anıtkabir'de yapılacak törenler dolayısıyla, Gençlik Caddesinin Tandoğan kavşağından geliş istikametinin sağ şeridi ve Akdeniz Caddesinin Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridi 08.15'den itibaren etkinliklerin sonuna kadar kısa süreli olarak gerektiğinde araç trafiğine kapatılacak.

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesindeki tören ve resepsiyon nedeniyle Alparslan Türkeş Bulvarı 08.30'dan itibaren çift yönlü olarak, Sögütözü Caddesi'nin Çiftlik kavşağı istikameti ise kontrollü olarak araç trafiğine kapatılacak.

ALTERNATİF YOLLAR

Bu saatler arasında İstanbul Yolundan, Sıhhiye ve Ulus istikametine gidecek sürücüler, Çiftlik Kavşağı-Silahtar Caddesi-Celal Bayar Bulvarı güzergahını, Kızılay istikametine gidecekler, Gimat Kavşağı- Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu- İnönü Bulvarı güzergahını, Çankaya istikametine gidecek sürücüler, Gimat Kavşağı- Anadolu Bulvarı- Eskişehir Yolu-Konya Yolu-Çetın Emeç Bulvarı-Hoşdere Caddesi güzergahını kullanabilecek.

Samsun Yolundan, Konya Yoluna gidecek sürücülerin, Akköprü Kavşağı-İstanbul yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu güzergahını, Eskişehir Yoluna gidecek sürücülerin, Akköprü Kavşağı- İstanbul Yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı- Eskişehir yolu güzergahını, Konya Yolundan, Anıtkabir tarafına gidecek sürücülerin, Beşevler kavşağı- Bahriye Üçok Caddesi-De-gol Caddesi-Tandoğan Kavşağı güzergahını, Keçiören'den, İstanbul Yoluna gidecek sürücülerin, Fatih Caddesi-Etlik Caddesi-Halil Sezai Erkut Caddesi-İvedik Kavşağı-İstanbul Yolu güzergahını ve Keçiören'den, Şehir Merkezi istikametine gidecek sürücülerin de Fatih Caddesi-İrfan Başbuğ Caddesi-Ulus güzergahını kullanmaları gerekiyor.

TANDOĞAN'DAKİ MİTİNG

Öte yandan, aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Türkiye Gençlik Birliğinin de bulunduğu bazı kuruluşlarca Tandoğan Meydanı'nda düzenlenecek miting nedeniyle 10.00 ile 16.00 arasında Kazım Karabekir Caddesi Ulaştırma Kavşağından Tandoğan Meydanına kadar, Ulaştırma Kavşağı Tandoğan istikametine dönüş varyantları, Celal Bayar Bulvarı Kazım Karabekir Caddesi'ne giriş varyantları, Beşevler Kavşağı Dö Gol Caddesi girişi, Anıt Caddesi ile Tandoğan Meydanı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Ankaray Maltepe Durağı arası ile Tandoğan Meydanı'na açılan cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?