banner39

Ankara'da iki ayrı meydanda 1 Mayıs

Ankara'da 1 Mayıs kutlamaları sesiz bir şekilde kutlanıyor. İşçiler Sıhhiye ve Tandoğan meydanlarında ayrı ayrı kutlamalar yapıyor

Yurt Haberleri 01.05.2013, 13:24 01.05.2013, 13:26
Ankara'da iki ayrı meydanda 1 Mayıs

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

1 Mayıs ve Emek Dayanışma Günü dolayısıyla Sıhhiye ve Tandoğan meydanlarında iki ayrı kutlama düzenleniyor.

Ankara Garı önünde toplanan Türk-İş, DİSK ve KESK'e bağlı sendikalarla, Türk Tabipleri Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü üyeleri Sıhhiye Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Sıhhiye'deki Ankara Adliyesi önündeki güvenlik noktasına gelen gruplar, Taksim'deki olayları protesto etmek için bir süre oturma eylemi yaptı ve "Her yer direniş. Her yer Taksim" sloganı attı. Katılımcılar, daha sonra üst araması yapılarak alana alınmaya başladı. Yaklaşık 3 bin 500 polisin görev aldığı kutlamalar öncesi, eğitimli köpekler eşliğinde alanda patlayıcı madde araması yapıldı.

TANDOĞAN

Tandoğan Meydanı'ndaki kutlamalara katılacak gruplar da alandaki yerlerini aldı. "Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği" ile Birleşik Kamu- İş Konfederasyonunun düzenlediği kutlamalar öncesi gruplar, Kızılay'da toplandı.

Çeşitli pankartlar açan gruplar, taleplerini dile getiren sloganlar atarak Tandoğan Meydanı'na yürüdü. Büyük boy "1 Mayıs" pankartının taşındığı kortejde, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve bazı CHP milletvekilleri de yer aldı.

Kutlamalar nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alınırken, Tandoğan Meydanı'na çıkan bazı yollar araç trafiğine kapatıldı.

 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?