banner39

Ankara'da yarım milyar liralık operasyon

Ankara'da 500 milyon liralık usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla operasyonlar yapılıyor. İller Bankarı ve DSİ'de yapılan operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı

Yurt Haberleri 31.03.2012, 16:31 31.03.2012, 16:31
Ankara'da yarım milyar liralık operasyon

İller Bankası ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından verilen bazı ihalelerle ilgili usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla operasyon düzenlendi.

Aralarında önemli inşaat firmalarından birinin sahibi ve kardeşinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. İnşaat, altyapı ve kanalizasyon ihalelerinin bedelinin 500 milyon lirayı bulduğu ifade ediliyor. Ankara polisi, düzenlediği operasyonda nitelikli yağma, tefecilik, tehdit ve yaralama suçlarına karıştığı ileri sürülen 10 kişiyi gözaltına aldı. İddiaya göre, kardeşlerden M.K., Emniyet'e kardeşlerinin bazı kamu ihalelerine fesat karıştırdığı yönünde ihbarda bulundu. Bunun üzerine teknik ve fizikî takip başlatıldı. Şahısların, Türkiye genelindeki birçok ihaleye fesat karıştırdıkları, bazı ihale kararlarının lehlerine çıkması için şirketlere ve bürokratlara şantaj yaptıkları tespit edildi. Şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 5 adet tabanca ve 2 adet av tüfeğine el konuldu. Zanlılar savcılığa sevk edildi.

 

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
14
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?