banner15

Antalya'da tutuklu 7 polis tahliye edildi

Antalya'da 'Paralel Yapı' operasyonu kapsamında tutuklanan 7 rütbeli polis, bir üst mahkeme tarafından tahliye edildi. Tahliye haberi üzerine büyük sevinç yaşayan polis aileleri, yakınlarını karşılamak üzere cezaevi önüne geldi.

Antalya'da tutuklu 7 polis tahliye edildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Paralel yapı' iddialarına yönelik 29 Eylül 'de düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan 7 polisle ilgili tahliye kararı çıktı.

Tutuklu polisler 2. sınıf Emniyet Müdürü Yavuz Bölek, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Bülent Elaldı, 4. Sınıf Emniyet Müdürü Gökhan Tayuk, Komiser İsa Yıldırım, Komiser Asım Demirel, Komiser Rüştü Çetinkasap, Komiser Şenol Oral'ın avukatlarından Osman Yengil'in itirazını görüşen 3. Sulh Ceza Mahkemesi, polislerin tahliyesine karar verdi.

AİLELER CEZAEVİ ÖNÜNE GELDİ

Akşam saatlerinde tahliye kararını öğrenen aileler ve onlara destek amacıyla gelen gönüllüler, L Tipi Cezaevi'ne gelmeye başladı. Yaklaşık 150 kişilik grup, tahliye kararı verilen polisleri cezaevi önünde bekledi.

Polis yakınlarından İlknur Tayuk, "Suçsuz olduklarını zaten biliyorduk, bu yapılan tamamen psikolojik bir baskı kurmadır" dedi. Tutuklu polis eşi Alev Oral ise "İlk defa bayramda birbirimizden ayrıldık. Şu an çok mutluyum. Onlar bu vatan için hizmet ettiler" dedi. Şengül Elallı ise "İlk ayrılığımız değildi, ama bu en kötüsüydü, çok korktuk. Rabbime şükürler olsun suçsuzluğu anlaşıldı" diye konuştu.

Aileler, yakınları polisleri cezaevi önünde beklemeye devam ediyor. Polislerin, ilerleyen saatlerde cezaevinden çıkması bekleniyor.

Kaynak: DHA

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 11:17
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48