banner39

Apartman dairesinden 23 köpek çıktı

Vatandaşların şikayeti üzerine Bakırköy'deki bir apartman dairesine düzenlenen baskında 23 köpek bulundu

Yurt Haberleri 10.04.2013, 15:01 10.04.2013, 15:01
Apartman dairesinden 23 köpek çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Bakırköy'de bir apartman dairesinden 23 köpek çıktı. Vatandaşların şikayeti üzerine yapılan çalışmalarda mahkeme kararı alınarak girilen evdeki 23 köpek belediyeye ait bakım merkezine götürüldü.

Kartaltepe Mahallesi Filiz Sokak'ta bulunan bir apartman dairesinde çok sayıda köpeğin bakıldığı şikayeti üzerine belediye ekipleri çalışma yaptı. Bakırköy 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararıyla birlikte polis ve zabıta ekipleri eve girdi. Yapılan aramada ekipler dairede 15 adet yetişkin ve 8 adet yavru köpek buldu. Dairede oturan ve köpeklerin sahibi olan Ö.Y. hakkında ise Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde insan ve hayvan sağlığını çok ciddi şekilde tehdit ettiği için işlem yapıldı. Bunun yanı sıra Ö.Y.'nin evinde geçtiğimiz yılda 10'a yakın köpek beslediği belirlenmişti.

Yetkililer ise daireye girdiklerinde insan, hayvan ve çevre sağlığını olumsuz şekilde tehdit eden hayvan pisliği ve koku olduğunu, kullanılamaz durumdaki eşyaların alındığı, temizlik ve ilaçlama yapıldığını belirtti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?