banner39

Arapça seçmeli ders için gazete ilanı

Hatay'da yerel basına ilan veren "Türkçe ve Arapça Bizimdir Platformu", okullarda seçmeli olarak verilen Arapça dersinin tercih edilmesini istedi

Yurt Haberleri 14.09.2013, 13:52 14.09.2013, 17:02
Arapça seçmeli ders için gazete ilanı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'dan yayın yapan Atayurt Gazetesi'nde çıkan bir ilanda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda seçmeli olarak verilen Arapça dersinin tercih edilmesi istendi.

Arap nüfusun da yoğunluklu olarak yaşadığı Hatay'da, "Türkçe ve Arapça Bizimdir Platformu" tarafından Atayurt Gazetesi'ne verilen bir ilanda, Türkçe ve İngilizce'nin yanında Arapça'nın da örenilmesi gerektiği vurgulanarak bunun için okullarda seçmeli olarak sunulan dersin tercih edilmesi tavsiye edildi.

Gazetenin bugünkü üçüncü sayfasında büyük puntolarla yer alan ilanda şöyle denildi:
"Arapça dersini seçin Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyi hedefine en az üç dil konuşabilen çağdaş nesillerle ulaşılacaktır. Türkçemiz ve yabancı dil İngilizce zorunlu derslerdir. Çocuklarımız anadilimizi okulumuzda modern koşullarda öğrenecektir. Arapça ders hakkını kullanınız ve e-okul'dan seçmeli Arapça dersini tercih edin. Kendi istikbali için en az üç dil öğrenmek ve konuşmak her çocuğun hakkıdır. Çocuklarımızı bu haktan mahrum bırakmayalım."

Bazı internet sitelerine de bu ilanın aynısından verildi.

 

 

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?