banner39

Araplar'dan İstanbul'da kan bağışı

Darüsselam Vakfı tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasından, çeşitli ülkeden Arap vatandaşları Kızılay'a kan bağışında bulundular.

Yurt Haberleri 08.03.2011, 13:19 08.03.2011, 13:36
Araplar'dan İstanbul'da kan bağışı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Darüsselam Vakfı tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasına İstanbul'da yaşayan Ürdün, Mısır, Filistin, Libya, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Tunus, Fas, Suudi Arabistan ülkelerinin vatandaşları, Kızılay'a hem teşekkür etmek, hem de kurumun çalışmalarına destek olmak amacıyla önceki gün İstanbul'da Darüsselam Vakfı'nda bir araya geldi.

Darüsselam Vakıf Başkanı Gazi Mısırlı yaptığı açıklamada, amaçlarının Kızılay'a teşekkür etmek olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "Kızılay, yıllardır ülke ayrımı yapmadan, din ayırımı yapmadan, yardıma koşuyor. Özellikle son günlerde Mısır'da,Tunus'ta ve diğer İslam ülkelerine dönük yardımlarından dolayı çok müteşekkiriz. Biz de İstanbul'da yaşayan Arap ülkeleri vatandaşı olarak elimizden geldiğince Kızılay'a teşekkür etmek istedik ve kan bağışı kampanyası düzenledik. Kızılay'a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz."

MÜZİK EŞLİĞİNDE KAN VERİYORLAR

Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyası süresince salonda sabit duran bir ekip, kan bağışı yapanlara moral verdi. Çeşitli Arap ülkelerinin müziklerinden örnekler sunulurken aynı zamanda bağış sonrası yöresel tatlı ve meyveler de ikram edildi. Kızılay yetkilileri yaptıkları açıklamada ilk defe bu şekilde bir kan bağışı kampanyası ile karşılaştıklarını belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler. Bağış için gelenlerin morallerinin yükselmesi açısından çok iyi olduğunu belirten doktorlar, müzik sayesinde bağış yapan insanlar iğne korkusunu atlatıyor. Bu hem bizim hem de bağış yapan için büyük kolaylık oluyor, açıklamasını yaptılar.

Bu arada kan bağışına sadece Arap ülkelerin vatandaşları değil, müzik sesini duyan diğer komşular ve Türk vatandaşları da katıldılar.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?