banner39

Arkadaş mağduru Tosyalı genç YGS'ye Hakkari'de girdi

Şifresini bilen bir arkadaşının sınav yerini değiştirmesi sonucu Kastamonu Tosya'da ikamet eden bir öğrenci sınava Hakkari'de girmek zorunda kaldı

Yurt Haberleri 01.04.2012, 16:30 01.04.2012, 16:30
Arkadaş mağduru Tosyalı genç YGS'ye Hakkari'de girdi

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yaşayan Sedat Toygar, kendisinin şifresini bilen bir arkadaşının sınav yeri tercihini değiştirmesi nedeniyle Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na Hakkari'de girdi. Toygar'ın şikayetçi olduğu arkadaşının ifadesinde, "Sedat'ın üniversiteyi kazanıp gitmesini istemediğim için yaptım." dediği öğrenildi.

Sedat Toygar, Cuma günü sınav gireceği yeri kontrol ettiğinde Hakkari'yi görünce şoke olduğu söyledi. Toygar, bunun üzerine ÖSYM'ye başvurarak yerinin kendi bilgisi dışında değiştirildiğini anlattı. Ayrıca polis merkezine giderek durumdan şikayetçi olduğunu söyledi. Yapılan araştırmada, Sedat Toygar'ın, bilgilerini kendisinin şifresini bilen yakın arakadaşı İsmail K.'nın değiştirdiği ortaya çıktı. İsmail K.'nın ifadesinde, "Arkadaşım başarılı biriydi, Üniversite sınavını kazanacaktı. Ondan ayrılmak istemediğim için Hakkari yazdığını söyleyen ismail T. Belki sınava girmez, böylece yine birlikte oluruz diye yaptım." dediği belirtildi.

Hakkari Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ilköğretim Okulu'nda sınava giren Sedat Toygar, "Biz Cuma günü yola çıktık. Yakalaşık olarak 27 saatlik yolda dün akşam saatlerinde Hakkari'ye vardık. Sonra bize bir polis memuru yardımcı oldu. Sınava gireceğimiz okulu gösterdi. Kalacağımız yerde yardımcı oldu. Bu gün de sınava girdim. Yaklaşık olarak 300 puan üzerinde bekliyorum. Hakkari güzel bir şehir, insanları sıcak kanlı, kime ne sorduysak en güzel bir şekilde söylediler. İnşallah benim için hayırlı olur." diye konuştu.

Hakkari'ye babası Şahin Toygar birlikte gelen Toygar, bu gün akşama doğru Hakkari'den Kastamon'a gidecek.

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü