banner15

Asker nöbeti YHT'de kablo hırsızlığını bitirdi

Yüksek Hızlı Tren hattındaki kablo hırsızlığına karşı uygulanan Jandarma Komandolu nöbet uygulaması hırsızlığı bitirdi

Asker nöbeti YHT'de kablo hırsızlığını bitirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinin gecikmesine neden olduğu belirtilen kablo hırsızlığı olaylarını önlemek amacıyla, İstanbul Halkalı Jandarma Komando Taburu'ndan 1 ay önce Sakarya'ya gönderilen komando bölüğü, 45 kilometrelik hat boyunda 24 saat devriye görevi yaparak kablo hırsızlıklarına göz açtırmayınca, hırsızlıklar bıçak gibi kesildi.

YHT'nin Sapanca, Arifiye, Geyve, Pamukova, Mekece bölgelerinde son dönemde kablo hırsızlığı olaylarının artması ve sinyalizasyon hattına zarar vermesinin önüne geçmek için 1 ay önce İstanbul Halkalı Jandarma Komanda Taburu'ndan Sakarya'ya komandoların gönderildi.

HEPSİ DOĞUDA GÖREV YAPMIŞ EKİP

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı emrine verilen, 4 timden oluşan komandolar YHT'nin Sakarya İl sınırları içerisinde kalan Pamukova ve Sapanca arasındaki 45 kilometrelik hatta 24 saat görev yapıyor.Daha önce hepsi Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan jandarma komandoları akşam havanın kararması ile birlikte konuşlandıkları Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan araçlarla çıkarak görev yerlerine gidiyor. Komando timleri Sapanca, Arfiye, Geyve ve Pamukova hattında görev yapıyor. Gece görüş dürbünleri ile hattı tarayan jandarma komandoları durumları şüpheli kişilerin kimlik sorgulamasını da yapıyor.

HIRSIZLIKLAR BIÇAK GİBİ KESİLDİ

Komandoların YHT hattını korumaya başlamasıyla birlikte en çok hırsızlık olaylarının olduğu Sakarya bölgesinde de hırsızlıklar bıçak gibi kesildi. Önceden 35 hırsızlığın olduğu 51 şüphelinin yakalandığı 3 hırsız şüphelisinin de yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti Sakarya'da, jandarma komandoların görev yapmasıyla birlikte tek bir hırsızlık yaşanmadığı gibi hırsızlık girişimi de yaşanmadı. Jandarma komandoları Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlayacağı tarihe kadar görev yapacak.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 17:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48