banner39

AŞTİ'de bayram yoğunluğu

Bayram tatilinin son gününde özellikle büyükşehirlerdeki otogarlarda yoğunluk yaşanırken Ankara'daki AŞTİ de bu yoğunluktan nasibini aldı

Yurt Haberleri 20.10.2013, 14:56 20.10.2013, 14:56
AŞTİ'de bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan 9 günlük tatil ardından, şehir dışına çıkan vatandaşlar yarın başlayacak mesai için geri dönüş yolculuğuna başladı. Yollarda araç sayısı artarken, şehirler arası otobüs terminallerinde de yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar, yaşanan yoğunluktan ve bilet bulmakta karşılaştığı sorunlardan şikayetçi.

Ankara'da şehirler arası otobüs terminali AŞTİ'de sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan yoğunluk hala devam ediyor. Kimi vatandaşlar şehir dışından Ankara'ya gelirken, bayram tatili dolayısıyla gelenler ise memleketlerine dönmeye çalışıyor. Yoğun ilgiden memnun olan, vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışan otobüs firmaları, artan talepten dolayı ek seferler koydu.

Özellikle AŞTİ girişinde otobüsler uzun kuyruklar oluşturuyor. Ankara dışına gitmek için otogara gelen yolcuları taşıyan taksi ve özel araçlar da girişte uzun kuyruklara yol açıyor. AŞTİ'ye gelen vatandaşlar, yakınlarına el sallayarak Başkent'ten uğurluyor. Tatil sebebiyle şehir dışından gelenler ise eli boş dönmüyor.

Bir hafta tatil yaptığını ifade eden Ramazan Yılmaz, İzmir'e döneceğini belirtti. Trafiğin yoğun olduğunu ve kendisinin de tedirgin olduğunu kaydeden Yılmaz, "İlk biletim yandı. Tekrar almada zorlandım. Her bayramda benzer sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyoruz." dedi.

"HER BAYRAM BU SORUNLARI YAŞIYORUZ"

Burhan Kaleli ise bayram için geldiğini ifade etti. Bayramın kendisi için standart geçtiğini, trafiğin yoğun olduğunu dile getiren Kaleli, "Bilet buldum, fakat zor oldu. Her zaman bu sorunları yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ankara-İzmir-Bursa gibi illere yolcu taşıyan bir otobüs firmasının şoförü Erol Tatlıcı ise yolların yoğun olduğunu açıkladı. Ankara yolunun biraz daha rahat olduğunu aktaran şoför Tatlıcı, "Otobüslerin doluluk oranları çok fazla. Ek sefereler, düzenlediği de oluyor." diye konuştu.

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?