banner39

Atatürk Havalimanı yeni camisine kavuşuyor

Yetersiz olduğu için Atatürk Havalimanı İşletmecisi olan TAV tarafından yıkılarak, büyütülen yeni camide yaklaşık 2 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek.

Yurt Haberleri 28.03.2012, 14:09 28.03.2012, 14:09
Atatürk Havalimanı yeni camisine kavuşuyor

Atatürk Havalimanı yeni camisine yakında kavuşuyor. Günde yaklaşık 100 bin yolcunun geçtiği, 35 bin personelin görev yaptığı İstanbul Atatürk Havalimanı artık büyük bir camiye kavuşuyor. Özellikle cuma günleri cemaatin dışarıda namaz kılmak zorunda kaldığı eski caminin Ağustos 2011'de yıkılmasının ardından yerine yenisinin yapılması için çalışmalar hızlandı.

Temel atılmasının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen cami inşaatının yüzde 80'i tamamlandı. Selçuklu mimarisi tarzındaki caminin minaresi de yükseldi. Caminin iç tezyinatı, şadırvanı ve gasilhanesinin yapımı için çalışmalar devam ediyor. Caminin yaklaşık üç ay sonra tamamen inşa edilerek ibadete açılması bekleniyor.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nin yakınındaki cami 2,5 katlı olacak. Camide aynı anda 2 bin kişi ibadet edebilecek. Bu sayede havalimanındaki mescitler yetersiz kaldığı için kısıtlı öğle tatilinde havalimanı dışında camilere gitmek zorunda kalanlar, artık havalimanı camisinde namaz kılabilecek.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?