Bahattin Yıldız, Erzurum'da anıldı

Merhum Bahattin Yıldız, Erzurum'da düzenlenen etkinliklerle anıldı

Bahattin Yıldız, Erzurum'da anıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bir yetimhane projesi için gittiği Afganistan'da uçağının düşmesi sonucu vefat eden Bahattin Yıldız, Erzurum'da düzenlenen programla anıldı.

Abdurrahman Gazi Vakfı Genel Başkanlığı ile Genç Hareket tarafından yapılan etkinliğe katılan ve farklı illerden gelen 200'ü bayan yaklaşık 500 kişi Palandöken Dağı'na tırmandı.

Yaklaşık 3,5 kilometrelik yürüyüşün ardından Sultansekisi mevkisine ulaşan grup, burada piknik yaptı. Öğle namazını da burada kılan üyeler, Bahattin Yıldız için dua etti.

Genç Hareket Başkanı Sezgin Kızılkoca, yaptığı açıklamada, 17 Mayıs 2010'da uçak kazası sonucu hayatını kaybeden Yıldız'ı anmak için tırmanış etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yıldız'ın Erzurum'a mal olduğunu ifade eden Kızılkoca, "Özellikle 1980 dönemindeki zor zamanlarda, sıkıntılı dönemde ciddi çabalar göstermiş. Burada o sıkıntılı dönemlerde bir rahat zemin oluşturma hususunda mücadele vermiş. Afganistan'da da epey bir çalışması var" dedi.

Gençlerin Yıldız'ı tanımaları, ne anlam ifade ettiğini anlamaları için program yaptıklarını vurgulayan Kızılkoca, "Amacımız hem Bahattin ağabeyi anmak hem de burada birlikteliği, kardeşlik ortamını pekiştirmektir" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 16:03
banner53
YORUM EKLE

banner39