banner39

Bahçesaray ve Konak 'Kardeş' oldu

İzmir'in Konak belediyesi ile Kırım'ın Bahçesaray Belediyeleri arasında ‘Kardeş Şehir’ ön protokolü imzalandı

Yurt Haberleri 07.04.2012, 17:37 07.04.2012, 17:37
Bahçesaray ve Konak 'Kardeş' oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 20. yıl kuruluş etkinlikleri çerçevesinde, Konak Belediyesi ile Kırım Bahçesaray Belediyeleri arasında ‘Kardeş Şehir’ ön protokolü imzalandı. 

Protokol ile her iki şehir arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek arzusunun paylaşıldığı ifade edildi. Karşılıklı iyi niyetle alınan bu karar sonucunda, Konak ve Bahçesaray'ın şehircilik, kültür, iletişim, bilim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapması sağlanacak.
Büyük coşku ve alkışlar arasında imzalanan törende Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, “Dost olduğumuz bir ülkeyle kucaklaşmaktan çok mutluyum. Bundan sonra dostluk ve işbirliğimizi kültürel ve sosyal alanlarda daha da güçlendireceğiz” dedi.
Tartan sürpriz olarak Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’na halıdan dokunmuş portresini hediye etti. Hediye karşısında duygulanan Kırımoğlu teşekkür ederek, “Dost topraklarla ‘Kardeş Şehir’ olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü