banner39

Bakan Çelik: Ak Parti'nin lideri Erdoğan'dır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti'nin liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi

Yurt Haberleri 07.05.2015, 16:55 07.05.2015, 16:55
Bakan Çelik: Ak Parti'nin lideri Erdoğan'dır

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhalefettin halkın arasında karışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirisinin yersiz olduğunu ileri sürdü. Çelik, "AK Parti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok. Sayın Demirtaş ne hizmet sunacak, baraj kavgası veren bir siyasi partinin Türkiye'ye verebileceği bir şey var mı, yok" dedi.

Şanlıurfa'da partisinin seçim kampanylasına katılan Bakan Faruk Çelik, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ile birlikte esnafı ziyaret etti. İş yerlerine girerek vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bakan Çelik, daha sonra bir oyun salonuna girerek bir süre bilgisayarda futbol oyunu oynadı.

Bakan Çelik, gazetecilerin muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerine eleştirilerine yönelik soru üzerine şunları söyledi: "Çok görmesinler, her partiye nasip olmaz böyle imkanlar. Türkiye'de Ak Parti'nin lideri belli, Ak Parti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok. Bu partiyi kurdu ve bu noktalara getirdi. Bu ülkenin dört bir tarafına ayrım gözetmeksizin hizmetlerin ulaşması konusunda çok büyük emek sarf etti. Sayın Cumhurbaşkanımız, açık sözlü, yiğit ve mert bir insandır, bugüne kadar söyleyip yapmadığı, yapmayıp da söylediği bir şey yok yani. Ne söylediyse onu yapan bir insandır. Kafasının arkasında projesi olan bir insan değil. Her şeyi bütün açıklığıyla halkıyla paylaşan bir liderdir. Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Türkiye'nin siyasi anlamda olayların içinde değil. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili sıkıntılı gördüğü alanları halkıyla paylaşıyor zaten farklılığı da buradan geliyor. Sayın Demirtaş ne hizmet sunacak, baraj kavgası veren bir siyasi partinin Türkiye'ye verebileceği bir şey var mı, yok. Türkiye'nin sürekli Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın üzerine gitmenin Türkiye'yi istikrarsızlaştırmaktan başka bu söylemlerin ne katkısı var, hiçbir katkısı yok. Türkiye tam aksine istikrarsızlaştırılmamalı ve istikrarını sürdürmeli."

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?