banner15

Bakanlık inşaatında taşeron işçi eylemi

Adalet Bakanlığı ek binası inşaatında çalışan bir grup işçi, taşeron firmadan maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle kısa süre önce iş bıraktı

Bakanlık inşaatında taşeron işçi eylemi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanlığı ek binası inşaatında çalışan işçiler, taşeron firmadan maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.
    
Kızılay ilçesi Milli Müdafaa Caddesi'nde bulunan Adalet Bakanlığı ek binası inşaatında çalışan bir grup işçi, taşeron firmadan maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle kısa süre önce iş bıraktı.

İşçiler bugün de binanın katlarından birine "Adalet Bakanlığı’nda adalet istiyoruz. Çalış çalış çalış, paralar nerede?" yazılı döviz asıp eylem gerçekleştirdi.

Binada yaklaşık 60 kişinin çalıştığını ancak bir bölümünün ayrıldığını anlatan bir işçi, 5 aydır parasını alamayan işçilerin olduğunu iddia etti.

Ayın ortasında hesaplarına 800 lira para yatırıldığını ancak alacaklarının tamamının ödenmediğini iddia eden işçiler, ayrıca sigortalarının ayda ancak 15 gün üzerinden yattığını öne sürdü.

Haklarını alıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini ve yarın da açlık grevi başlatacaklarını söyleyen işçilerin eylemine CHP Ankara İl Gençlik Kolları da destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 18:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48