banner15

Başörtülülere kelepçe tepki çekti

Eskişehir merkezli 6 ilde yapılan düzenlenen operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı. Operasyonun Manisa ayağında ise başörtülü iki şüpheliye kelepçe takılması dikkat çekti

Başörtülülere kelepçe tepki çekti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eskişehir merkezli 6 ilde "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik operasyonda, 22 kişi gözaltına alındı. Manisa'daki gözaltılarda başörtülü şüphelilere kelepçe takılması tepki çekti. Sosyal medyada birçok vatandaş, uygulamaya tepki gösterdi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir il merkezli olmak üzere İstanbul, Diyarbakır, Kayseri, Bursa ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/PDY yapılanmasına ilişkin yürütülen adli soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/PDY'nin Eskişehir'deki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, "Eskişehir il imamı, Eskişehir il imam yardımcısı, eyalet ve bölge imamları" ve bu kişilerle örgüt kapsamında bağlantısı tespit edilen 21 şüpheli gözaltına alındı.

BAŞÖRTÜLÜ ŞÜPHELİLERE KELEPÇE

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde sabah saat 06.00 sıralarında 35 ayrı adrese, eş zamanlı olarak baskın düzenledi, 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, Manisa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına getirildi. Gözaltına alınan kişilere kelepçe takıldı.

Operasyon kapsamında Tokat'ta da 1 kişi gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat erginyürek
murat erginyürek - 4 yıl Önce

kendini müslüman olarak tanımlayan iktidar üstelik kelepçe takma durumu ile ilgili yasalar açık olmasına rağmen kendisiyle çelişen çevrelere nasıl bu kadar gayri insani ve gayri ahlaki davranabiliyor anlayabilmiş değiliz. gülencilere hiç bir yakınlığı olmayan bir müslüman olarak kelepçeleme şeklini esefle kınıyorum. ayette geçer ya "bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin" bari allahın sözünü dinleyin. yazıklar olsun adaletinize.

banner39

banner36

banner37

banner35