banner39

Başpehlivanın er meydanında yıkıldığı an-FOTO

Edirne'de devam eden Kırkpınar güreşlerinde bir sürpriz yaşandı. Son iki yılın başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil yenildi

Yurt Haberleri 09.07.2011, 17:42 09.07.2011, 18:18
Başpehlivanın er meydanında yıkıldığı an-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Son iki yılın başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, rakibi Fatih Atlı'ya yenilerek, altın kemerin sürekli sahibi olma umudunu çabuk söndürdü.

Başpehlivanlık güreşlerinin 2. turunda, son iki yılın başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ile rakibi Fatih Atlı normal sürede yenişemeyince puanlama güreşi başladı. Yeşil, rakibininden puan alarak, müsabakayı kazanmak için yaptığı ataklarda başarılı olamadı. Bir pozisyonda Fatih Atlı, kontra yaparak, Yeşil'in sırtını yere getirdi.

Güreş otoritelerince bu yıl için Recep Kara ile Mehmet Yeşil Yeşil'in finalde muhtemel rakipler olabileceği konuşulurken, 2. turdaki sürpriz olarak nitelenen Yeşil'in elenmesi şaşkınlık uyandırdı.
Bu yıl da başpehlivanlığı kazanması halinde, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste 3 defa başpehlivan olduğu için altın kemerin ebedi sahibi olmayı hedefleyen Yeşil, güreş sonrası büyük üzüntü yaşadı.

Başpehlivanlık favori ismini yenen pehlivan Fatih Atlı arkadaşlarınca omuzlarda taşındı.
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selin de son 20 yılın en güzel Kırkpınar güreşlerinin olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Güzel güreşler oluyor. Mehmet Yeşil Yeşil arkadaşımı da kutluyorum. Aktif güreşti ama yenildi. Seyirci böyle güreşler istiyor. Kimse burada başpehlivan belirleyemez. Hakkıyla kazanılıyor. Yarın da çok güzel güreşler olacak. 20 yılın en iyi güreşleri oluyor."

Yorumlar (1)
METİN ÇALIŞKAN 12 yıl önce
BAŞPEHLİVAN
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?