banner39

Batman'da saldırılar öğretmenleri bezdirdi

Batman'da son günlerde okullara yönelik saldırılarda artış gözlenirken, bazı okulların öğretmenleri bir çözüm bulunması için eylem yapma kararı aldı; ancak araya giren sendikacılarla birlikte çözüm yolları başka şekilde tartışıldı

Yurt Haberleri 10.06.2014, 10:24 10.06.2014, 10:24
Batman'da saldırılar öğretmenleri bezdirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batman’da son günlerde okul ve öğretmenlerin araçlarına yapılan saldırılar arttı.

Pazaryeri Mahallesi’nde bulunan 22 derslikli Vakıf Bank İlkokulu'na yapılan molotoflu ve taşlı saldırılardan sonra okul yönetimi pencerelere demir korkuluklar yerleştirdi. Son günlerde artan ve öğretmenlerin araçlarının da hedef alındığı saldırılarla ilgili okul öğretmenleri basın açıklaması yapmak istedi.

Sabah saatlerinde okulda toplanan öğretmenlerin basın açıklaması yaptığını duyan Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şafi Özperk, okulda öğretmen ve öğrenci velileri ile toplantı yaptı. Şafi Özperk, Vakıfbank İlkokulu öğretmenlerinin yoğun saldırı şikayetleri üzerine okula gittiklerini ve okulda Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve öğrenci velilerinin de bulunduğu bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gerginliğin fazla tırmandırılmaması için öğrenci velilerinden destek istediklerini belirten Özperk, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü'nün yapacağı çalışmalar sonrasında gerekli önlemler alınmadığı takdirde kamuoyunu duyarlı olmaya davet edeceklerini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?