banner39

Batman'daki Nevruz kutlamalarında olay çıktı

Batman'daki Nevruz kutlamalarında göstericilere müdahalesiyle başlayan olaylarda iki çocuk yaraland. Yüzü kapalı bazı kişiler bölgede bulunan bir sivil polis aracını ateşe verdi

Yurt Haberleri 19.03.2015, 15:43 19.03.2015, 16:39
Batman'daki Nevruz kutlamalarında olay çıktı

Batman’da HDP ve DBP’nin birlikte organize ettiği Nevruz kutlamaları sırasında olaylar çıktı. Polisin göstericilere müdahalesiyle başlayan olaylarda iki çocuk yaralandı. Polis, kalabalığa biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ederken, yüzü kapalı bazı kişiler bölgede bulunan bir sivil polis aracını ateşe verdi.

Batman ve Şırnak'ta Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından düzenlenen nevruz etkinliklerinde olaylar çıktı.  Şırnak'ta Bahçelievler Mahallesi'nde gerçekleştirilen ve HDP Şırnak milletvekilleri Hasip Kaplan ile Selma Irmak'ın da yer aldığı kutlamalara yöresel giysileriyle katılan vatandaşlar, şarkılar eşliğinde halay çekti. Bazı aileler de aynı zamanda piknik yaptı.
     
Bu sırada kutlamaları provoke etmek isteyen, örgüt flamalarını taşıyan 40-50 kişilik grup arama noktasındaki polise taşlı saldırırken, gruba tazyikli su ile müdahale edildi. Atılan taşlar nedeniyle 4 polis ile 5 yaşındaki bir çocuk yaralandı. Yaralılar Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
     
POLİS ARACI YAKILDI      

Batman'da ise Pazaryeri Mahallesi'nde düzenlenen kutlamalar sırasında yüzleri maskeli bir grup lastik yakıp, Batman-Diyarbakır karayolunu trafiğe kapattı. Grup, polis araçlarının yanı sıra yoldan geçen bir ambulans ile cezaevi aracını da taşladı. Cezaevi aracının camı atılan taşlar nedeniyle kırılırken, sürücü zor anlar yaşadı.
     
Göstericilerin attığı molotofkokteylinin isabet ettiği bir polis aracı kısa sürede kullanılamaz hale geldi.

 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?