banner15

Bayram'da Ankara'da otobüsler ücretsiz

Ankara'da belediye otobüsleri bayram süresince ücretsiz olacak

Bayram'da Ankara'da otobüsler ücretsiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin Ramazan Bayramı ve bayram nedeniyle kamu personeli için hafta sonlarının birleştirilmesi ile gerçekleşen 9 günlük tatili, rahat ve huzur içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli önlemler ve kararlar aldı. EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren otobüsler, 3 günlük Ramazan Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, 9 günlük tatil süresince alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacak.

EGO OTOBÜSLERİ BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkentlilerin aileleri ile birlikte akraba ve dost ziyaretlerini kolaylaştırmak için gelenekselleştirdiği ücretsiz otobüs uygulaması, bu bayramda da devam edecek.

Ankaralılar 3 günlük Ramazan Bayramı süresince kent içi ulaşımda EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

ZABITA DENETİMLERİNİ SÜRDÜRECEK

Zabıta Ekipleri, Ankara'ya gelecek ve şehir dışına çıkacak vatandaşların huzurunu sağlamak için bayram öncesi AŞTİ'de denetimleri arttırdı. Ayrıca şehir içi ulaşımı sağlayacak özel halk otobüsü, dolmuş ve taksiler de Zabıta Müdürlüğü ulaşım ekiplerince tatil boyunca denetlenecek. Çevre Zabıtası ekipleri takviyeli olarak denetimlerini sürdürerek, çevre ve gürültü kirliliği, kaçak kömür ile ilgili şikâyetleri değerlendirecek.

Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, Başkentlilerin alışverişlerini rahat ve güvenli bir ortamda yapabilmeleri için önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da işportacıların bulvar ve caddeleri işgal etmelerine izin verilmeyeceğini söyledi.

MEZARLIKLARA OTOBÜS SEFERLERİ

EGO, Ramazan Bayramı süresince Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı'na otobüs seferleri düzenleyecek. Karşıyaka Mezarlığı'nı ziyaret edecek vatandaşlar, 3 günlük bayram süresince metro hattında bulunan 'Hastane' durağından saat 08.00 ile 16.45 arasında her yarım saatte bir Karşıyaka Mezarlığı'na taşınacak. Vatandaşların rahat ve huzur içinde kabristan ziyaretlerini yapabilmeleri için Karşıyaka Mezarlığı ve Cebeci Kabristanı içinde 10 tane servis aracıyla özel ring seferleri yapılacak.

Ayrıca ziyaretçiler, Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının girişlerinde Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS)'nde yer alan kiosklar sayesinde yakınlarının bulunduğu mezarı ve en kısa yolu harita çıktısı da alarak kolaylıkla bulabilecek. Her yıl olduğu gibi mezarlıklarda Bayram süresince hoparlörlerden Kuran-ı Kerim okunacak, nöbetçi güvenlik ve temizlik ekipleri de görev başında olacak.

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerindeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına gidilecek. "188 Alo Ambulans" hizmeti bayram boyunca kesintisiz görev yaparak bayramda sıkıntıya düşecek Ankaralıların imdadına koşacak. İtfaiye ve cenaze hizmetlerinin yanı sıra ASKİ Kanal Arıza ve Doğalgaz Arıza ekipleri 24 saat aralıksız görev yaparak, vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 10:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35