banner39

Bazı illere kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünkü yağışların sel ve heyelana dönüşebileceği noktasında uyardı

Yurt Haberleri 29.07.2012, 10:39 29.07.2012, 16:06
Bazı illere kuvvetli yağış uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Meteoroloji'den 10 ile yağış uyarısı geldi. 6 ilde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara, Çankırı, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep çevrelerinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu, Çankırı, Ardahan, Kars, Artvin ve Rize'nin iç kesimlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Kastamonu, Çankırı, Artvin, Kars, Ardahan ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (33)
ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (34)
İZMİR: Az bulutlu ve açık (35)
ADANA: Parçalı bulutlu (36)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (32)
SAMSUN: Parçalı bulutlu (30)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (29)
VAN: Parçalı bulutlu (28)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (42)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu zamanla Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri zamanla çok bulutlu; Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, Bolu, Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Artvin ile Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?