BDP'li belediye de iftar çadırı kurdu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'daki belediyelere özerenek iftar çadırları kurdu. Belediye, günde 700 kişiye yemek dağıtacak

BDP'li belediye de iftar çadırı kurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ramazan ayında kent genelinde dört ayrı merkezde vereceği iftar için çadır hazırlıklarını tamamladı. Açılacak iftar çadırlarında günlük 700 kişiye yemek dağıtılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kent genelinde kurduğu 4 iftar çadırı ile, günlük sıcak yeme imkanı olmayan, iftar sırasında yolda bulunan ihtiyaç sahiplerine yemek sunacak.

Dağkapı Meydanı, Ulucami önü, Batıkent Meydanı ve ağırlıklı olarak çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınlarına yönelik Dicle Üniversitesi'nde iftar çadırı açacak olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, günlük bin 700 kişiye, Ramazan ayı boyunca da toplam 51 bin kişiye yemek vermeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu etkinliğine destek vermek isteyen vatandaşların bağışta bulunarak iftar yemeği verebileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2012, 17:53
banner53
YORUM EKLE

banner39