banner39

Bedri Baykam'ı bıçaklayan kişi teslim oldu

Bedri Baykam'ı bıçaklayan saldırgan Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

Yurt Haberleri 18.04.2011, 18:05 18.04.2011, 20:00
Bedri Baykam'ı bıçaklayan kişi teslim oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ressam Bedri Baykam ve yanındaki Tuba Kurtulmuş'u bıçakladığı öne sürülen M.Ç. isimli şahıs, yakalandı. Çelikel, "Bana hakaret etti, o nedenle bıçakladım" dedi.

Baykam'ın bıçaklandığını gören Safiye Mine Erdurak, bağırmasalar saldırganın kendilerini de yaralayacağını belirterek, saldırının planlı olduğunu söyledi:

''Konuşurken Bedri Baykam, 'vuruldum' dedi. O anda Baykam'ın can havliyle karnını ve bacağını tutarak bir taksi durdurduğunu gördüm. Saldırgan üzerimize geldi. O anda şok yaşadım. Bağırmasak biz de aynı darbeyi alacaktık. Baykam'ın yanındaki yardımcısı Tuba Kurtulmuş da yaralandı. Saldırgan, 30 yaşlarında, siyah kıyafet giymişti. Elinde şemsiye ve kitap vardı. Hafif sakallı, bıyıklı ve gözü dönmüş gibiydi.''

Bahri Genç de kaçan saldırganı bir süre kovaladığını ancak kendisini bekleyen beyaz otomobile
binerek kaçması üzerine yakalayamadığını söyledi.

Bu arada, Bedri Baykam ile yardımcısı Kurtulmuş'un ameliyata alındığı hastaneye sanatçılar Edip Akbayram ve Suavi, ressam Mehmet Güleryüz, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da geldi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyla ilgili şunları kaydetti;

''Bugün Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde bir toplantıya katılan ressam Bedri Baykam ve asistanı, çıkışta 35-40 yaşlarında bir erkeğin saldırısına uğramıştır. Baykam ve asistanı, Acıbadem Maslak Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili soruşturma devam etmekte olup, saldırganın yakalanması için güvenlik güçlerimiz tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?