banner39

Belediye başkanı işçiyi döverken...-FOTO

Marketçiye tokat atarken görüntülenen belediye başkanından sonra şimdi de belediye işçisini döven belediye başkanı görüntülendi

Yurt Haberleri 01.08.2012, 13:16 01.08.2012, 13:16
Belediye başkanı işçiyi döverken...-FOTO

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Zonguldak'ın Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim aralarında anlaşmazlık bulunan sendika temsilcisi işçisi Hasan Cinoğlu'nu tekme tokat dövdü.

Olay benzin istasyonunun güvenlik kamerası görüntülerine yansırken, Başkan Alim, "Bize, çoluk çocuğumuza, eşimize küfür edildi. Biz de kendimizi savunmak istedik. Siyasi olduğu için böyle şeyler olabiliyor" dedi. Belediye başkanı ve 3 kişiden şikayetçi olan Hasan Cinoğlu ise olayın yargıya intikal ettiğini söyledi.

Habertürk'ten Mustafa Özdemir'in haberine göre Zonguldak'ın Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim, iddiaya göre telefonda tartıştığı Genel İş Sendikası'nın işyeri temsilcisi olan işçisi Hasan Cinoğlu'nu (34) makam aracıyla adam toplayıp dövdürdü. İddiaya göre mayıs ayında meydana gelen olayda, toplu sözleşme nedeniyle aralarında anlaşmazlık olan Başkan Mehmet Alim ile Çatalağzı Belediyesi'nde çalışan Hasan Cinoğlu, görev yerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak telefonda tartıştı. Bunun üzerine Alim, Çatalağzı Belediyesi'ne ait makam aracıyla yanına aldığı koruması, itfaiye personeli ve dolmuş kahyasıyla Cinoğlu'nun bulunduğu aracın önünü kesti. Kaçarak bir benzin istasyonuna sığınan Cinoğlu'nu, Başkan Mehmet Alim, yanındaki 3 kişiyle birlikte darp etti. Olay benzin istasyonunun güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Görüntülerde bir otomobilin yanında bir kişi tekme tokat yerde dövülürken görülüyor.

ALİM: "BANA KÜFÜR ETTİ"

Çatalağzı Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Alim ise karakolda verdiği ilk ifadesinde, "Kozlu'dan düğünden geliyordum. Hasan Cinoğlu beni telefonla arayıp ağır küfür etti. Ben de Kilimli Karakolu'na gidip şikayetçi oldum. Dönüşte Cinoğlu'nun benzin istasyonunda olduğunu öğrendim. Kendisi bana yine küfür ederek yumruk salladı. Ben de kendisine küfür etmemesini söyleyerek kendimi korudum. Elinde bıçak vardı. Yanımda bulunan kişileri evlerine bırakmak üzere yolda arabaya aldım. Kesinlikle darp etmedim" dediği öğrenildi.

Habertürk'e konuşan Mehmet Alim, "Öyle bir şey yok. Bizim öyle bir şeyimiz yok. Yarın bir açıklama yapacağız bununla ilgili. Bize çoluk çocuğumuza eşimize küfür edildi. Biz de kendimizi savunmak istedrik. Siyasi olduğu için böyle şeyler oluyor" dedi.

KONYA'DA DA BENZER OLAY

Dört gün önce de Konya'nın Yunak İlçesi'nde, Belediye Başkanı AK Parti'li Yusuf Bayat'ın, kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü market sahibi 39 yaşındaki Tekin Erdağ'a, müşterilerin gözü önünde tokat attığı ortaya çıkmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?