banner39

Belediye başkanının aracına bomba

Hatay'daki bir belde belediye başkanının arabasına, aracın boş olduğu saatte bomba atıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı

Yurt Haberleri 21.05.2012, 16:54 21.05.2012, 16:54
Belediye başkanının aracına bomba

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'ın İskenderun İlçesi'ne bağlı Karaağaç Beldesi Belediye Başkanı CHP'li Necmettin Acar'ın, evinin bahçesinde park halindeki otomobiline bombalı saldırı düzenlendi.

Olay, Karaağaç Beldesi'nde saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Belediye Başkanı Necmettin Acar 'ın, 2 katlı müstakil evinin bahçesinde park halinde bulunan otomobiline bomba atıldı.

Büyük gürültüyle meydana gelen patlamada otomobilin yanısıra, ev ve bahçe de hasar gördü. O sırada evinde televizyon izleyen Başkan Acar da patlamayla yaşadığı korkunun ardından bahçedeki manzarayı görüp hemen polisi aradı.

Çevredeki diğer evlerde oturanlar arasında da büyük korku yol açan patlamada ölen ve yaralanan olmadı.

Başkanı Acar'ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis çalışma başlattı. Belediye Başkanı Necmettin Acar, herhangi bir kimseyle husumetinin bulunmadığını, saldırının gerçekleştirilmesini gerektirecek bir sorun yaşamadığını söyledi.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bomba uzmanları, patlayıcının cinsi, atan kişi veya kişiler ile ilgili bölgede geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?