banner39

Berkin Elvan eyleminde gerginlik

Gezi olayları sırasında yaralanan ve 268 gündür yoğun bakımda tedavi gören Berkin Elvan için SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde bekleyenlerle polis arasında gerginlik çıktı

Yurt Haberleri 10.03.2014, 13:46 10.03.2014, 14:46
Berkin Elvan eyleminde gerginlik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan ve halen yoğun bakımda tedavi gören Berkin Elvan için bekleyen gruba polis müdahale etti

Gezi parkı eylemleri sırasında 16 Haziran 2013'te İstanbul Okmeydanı'nda çıkan olaylarda yaralanan 268 gündür yoğun bakımda tedavi gören 15 yaşındaki Berkin Elvan için SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde bekleyenlerle polis arasında gerginlik oldu.

Hurriyet.com.tr'de yer alan habere göre, polisin 'dağılın' uyarısına rağmen dağılmayan grup ile polis arasında zaman zaman arbede yaşanıyor. 10'a yakın kişinin de gözaltına alındığı iddia ediliyor.

Hastanenin önünde çekilen kareler de sosyal medyada paylaşıldı.

CUMHURBAŞKANI GÜL, BERKİN'İN BABASINI ARADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve 268 gündür yoğun bakımda tedavi gören 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ile görüştü. 

Cumhurbaşkanlığından alınan bilgiye göre Gül, Sami Elvan'ı telefonla aradı. Berkin'in yaşadıklarından dolayı büyük üzüntü ve rahatsızlık duyduğunu dile getiren Gül, Sami Elvan'a kendisinden bir talebi olup olmadığını sordu. 

Sami Elvan oğluna destek için SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde bekleyenlere polisin müdahale ettiğini belirtip, "Ben karakol nedir, polis nedir bilmem. Bu tür olaylar olmasını, huzursuzluk ve tatsızlık olmasını istemiyorum" dedi. 

Cumhurbaşkanı Gül de İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan gerekli ihtimamın gösterilmesini isteyeceğini söyledi. 

Telefon görüşmesinin ardından Gül, Vali Mutlu'yu arayarak gerekli özenin gösterilmesi talimatını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?