banner39

Beşiktaş Belediyesi'nden 1,5 milyon liralık konser

Devlete yaklaşık 36 milyon borcu olan Beşiktaş Belediyesi, 1.5 milyon liralık konser verecek

Yurt Haberleri 09.05.2015, 09:36 09.05.2015, 09:36
Beşiktaş Belediyesi'nden 1,5 milyon liralık konser

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Abbasağa Parkı'nda kafe tartışmasıyla gündeme gelen Beşiktaş Belediyesi'nin 1.5 milyon liralık Tarkan konseri de tartışma konusu oldu.

Radikal'in haberine göre İstanbul ’un CHP ’li Beşiktaş Belediyesi'nin 1.5 milyon liralık konseri verme planlar tartışmaya neden oldu. İddiaya göre Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs etkinlikleri için Tarkan’la anlaştı. Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda vereceği ücretsiz halk konseri sanatçı Tarkan’ın ücreti, kurulacak dev sahne, ses ve ışık sistemleriyle birlikte Beşiktaş Belediyesi’ne tam 1.5 milyon TL’ye mal olacak.

Tarkan’ın geçen yıl 19 Mayıs’ta Beşiktaş’ta vereceği konser, Soma faciası nedeniyle ertelenmişti.

SAVURGANLIK TARTIŞMASI

Beşiktaş Belediyesi’nin 1.5 milyonluk konserinin duyulmasıyla tartışmalar başladı.  Savurganlık tartışması yapılırken iki CHP’li Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Murat Hazinedar arasında yaşanan polemiği akla getirdi.  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, halefi Mustafa Sarıgül’e özel günlerde yapılan eğlence programları nedeniyle sert şekilde yüklenerek ‘Yılbaşında Nişantaşı neden süslenmiyor?’ eleştirilerine şu cevabı vermişti: “Eğer Şişli Belediyemiz ağır borç yükü altında bulunmasaydı, biz, sizler için bugüne kadar yapılagelenden çok daha coşkulu eğlence programları düzenler, sizlerin coşkulu eğlence ortamlarını paylaşmanız için her tür olanağı önünüze sererdik. Ancak yıllarca kırmızı halı ve süs lambalarıyla halkımıza göstermelik bir şaşa sunulurken kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ne yazık ki ağır bir borç yükü altına sokulmuştur. Öyle ki sadece Nişantaşı semtimizin kırmızı halı ve süs lambaları için geçmiş dönemlerde milyonlarca lira harcama yapıldığı saptanmıştır. Eğer Şişli Belediyemiz ağır borç yükü altında bulunmasaydı, biz, sizler için bugüne kadar yapılagelenden çok daha coşkulu eğlence programları düzenler, sizlerin coşkulu eğlence ortamlarını paylaşmanız için her tür olanağı önünüze sererdik. Ancak yıllarca kırmızı halı ve süs lambalarıyla halkımıza göstermelik bir şaşa sunulurken kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ne yazık ki ağır bir borç yükü altına sokulmuştur. Öyle ki sadece Nişantaşı semtimizin kırmızı halı ve süs lambaları için geçmiş dönemlerde milyonlarca lira harcama yapıldığı saptanmıştır.”

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?