Beyoğlu sokaklarında sopalı grup gerilimi

Halıcıoğlu'nda dün gece ellerinde sopalar bulunan bir grup onlarca arabanın camını indirerek ortalıktan kayboldu

Beyoğlu sokaklarında sopalı grup gerilimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Beyoğlu ilçesinin Halıcıoğlu Mahallesi'ne gelen bir grup, ellerindeki sopalarla araçların camlarını kırdı. Polis, ilk incelemede 52 araçta hasar olduğunu belirledi.

Beyoğlu Halıcıoğlu Mahallesi'nde saat 03.00 sıralarında göre bir grup genç, park halindeki araçların camlarını kırarak ilerledi. O anlar güvenlik kamerasına da yansıdı. Sokaktan gelen gürültüyle camlarına çıkan vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı. Ellerindeki sopalarla camları kıran saldırganlar bir süre sonra kayıplara karıştı. Aracının camları kırılan bir mahalle sakini "Aşağı mahalleden gelmişler. Araçların camlarını kıra kıra ilerlemişler. Hiç aceleleri de yokmuş. Bağıra bağıra gitmişler" dedi.

Mahalle sakinlerinden Niyazi Ürüçoğlu ise, "Sabah aracımın yanına geldiğimde camlarının kırıldığını gördüm. Polis merkezine giderek tutanak tutturdum. Benim aracım şirket aracı. Şirket aracı olmayanlarında valilik tarafından yardım edileceği söylendi" diye konuştu.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganları yakalamak için çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Polisin ilk belirlemesine göre 52 araçta hasar tespit edildi. Araç sahiplerinin başvurusu sonucu bu sayının artabileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 18:31
banner53
YORUM EKLE

banner39